بررسی اپلیکیشن درمانه؛ تشخیص دهنده بیماری ها به کمک هوش مصنوعی

اپلیکیشنای ایرونی بخش سلامت و درمان روز به روز در حال پیشرفت هستن و این موضوع رو باید به فال خوب گرفت. بعد از اجناس خوبی مثل «دکتر ساینا» و «تله طب» که فهم مردم از بیماریا رو افزایش می دادن، حالا نوبت به اپلیکیشنی رسیده که می تونه به لطف هوش مصنوعی در نقش یه دکتر ظاهر شده و حتی مریضی افراد رو تشخیص بده.

اپلیکیشن درمانه که امروز به معرفی اون می پردازیم در حکم دکتر مجازی شماس. کافیه به سوالاتی که می پرسد جواب دقیق بدین تا بتونه بسته به علائم، مریضی احتمالی تون رو تشخیص داده و شما رو واسه درمان اون راهنمایی کنه؛ راه حلی بسیار سریع واسه فهمیدن به بیماریا واسه اینکه زمان رو واسه درمان از دست ندین.

تشخیص درمانه براساس میلیون ها نتیجه پزشکی انجام می شه

اما اینجا دو سوال مطرح می شه: درمانه چیجوری این کار رو انجام میده؟  می تونیم به تشخیص اون اعتماد کنیم؟ در جواب به این سوالات باید گفت که بله، تشخیص درمانه براساس میلیون ها نتیجه پزشکی انجام می شه که متخصصین امر اونا رو تأیید می کنن. ضمن اینکه درمانه اولین اپلیکیشن از نوع خودش نیس و قبلا کالاهایی مثل Symptomate Symptom Checker امتحان خود رو در تشخیص بیماریا خوب پس دادن.

درمانه تا رسیدن به تشخیص، درست مثل یه دکتر واقعی از شما سوالات مختلفی می پرسد.

با این اوصاف بذارین روش تشخیص درمانه رو با هم مرور کنیم. بعد از ثبت نام در اپلیکیشن از شما خواسته می شه که واسه رسیدن به تشخیص درست، اطلاعاتی مثل جنسیت، وزن، قد و سن خود رو وارد کنین. پس از اون نوبت به تشخیص علائم می رسه.

هوش مصنوعی درمانه با پرسیدن سوالات جورواجور واسه تشخیص مریضی تلاش می کنه

در کدوم بخش از بدن تون احساس ناراحتی دارین؟ روند تشخیص اپلیکیشن از این نقطه شروع می شه. درست مثل یه دکتر که سوالات مختلفی از شما می پرسد، درمانه هم در مورد محل بروز درد و ناراحتی از شما سوال می کنه. مثلا اگه چشم رو انتخاب کرده باشین، در مرحله اول باید علائم رو (پرش پلک، احساس سوزش، قرمزی، درد، خراش و … ) رو واسه اپلیکیشن مشخص کنین تا سوالات کمی تخصصی تر بشن: به غیر از پریدن پلکا تپش قلب هم دارین؟ در انگشت هاتون لرزه می بینین؟

هوش مصنوعی درمانه درست مثل یه دکتر واقعی، تلاش می کنه که با دریافت این پاسخا علائم رو با اطلاعات خود مطابقت داده و مریضی احتمالی رو تشخیص بده، و این که چقدر به سوالات درست جواب داده باشین در نتیجه اثر مستقیم می ذاره.

بسته به این که چقدر به سوالات جواب دقیق داده باشین، درمانه با درصد احتمال بیشتری بیماریا رو تشخیص میده.

سوالات درمانه رو می تونین با سه گزینه جواب بدین: بله، خیر و نمی دونم، و طبیعتا هر چی بیشتر از گزینه سوم استفاده کنین تعداد سوالات بیشتر و تشخیص مشکل تر می شه. در هر صورت وقتی که به تموم سوالات جواب دادین، درمانه مریضی رو با درصد احتمال تشخیص میده و به شما پیشنهاد می کنه که واسه درمان اون به کدوم متخصص مراجعه کنین.

سوالات درمانه رو می تونین با سه گزینه جواب بدین: بله، خیر و نمی دونم

نتیجه این تشخیص رو هم می تونین در بخشی به نام «پرونده پزشکی» ذخیره کنین تا در مراجعه بعدی دسترسی راحت تری به اون داشته باشین. اما هدف از ساخت درمانه فقط اعلام خبر مریضی و وارد کردن استرس به شما نبوده، بلکه سازندگان اپ با ارائه اطلاعات کامل در بخش «مطالب پزشکی» و «مراکز پزشکی» شما رو واسه روند درمان هم کمک می کنن.

در بخش مطالب پزشکی هر چی لازمه در مورد یه مریضی بدونین رو پیدا می کنین؛ از دلیل دچار شدن و علائم گرفته تا چگونگی پیشرفت و تشخیص و روشای درمانی. حالا خوبیش اینه عنوان تموم بیماریا رو هم می تونین به طور دستی جستجو کنین تا سریع تر به نتیجه دلخواه برسین.

توضیح کامل در مورد بیماریا و پیدا کردن بیمارستانا و داروخانهای هر شهر از جمله امکانات بسیار مهم درمانه به حساب میان.

بخش «مراکز پزشکی» هم شما رو واسه پیدا کردن مراکز درمانی و داروخانهای شهر محل زندگی تون کمک میده که اطلاعات بسیار مفیدی مثل نشانی و شماره تلفن این مراکز رو در برداره، هر چند که متأسفانه بر خلاف بخش مطالب پزشکی امکان جستجو در اون ممکن نیس.

درمانه واسه اجرا به طور کامل به اینترنت وابسته و در حالت آفلاین نمی تونین از تموم امکاناتش بهره ببرین. اما شاید بد نباشه که سازندگان اپ در به روز رسانیای بعدی، مثل خیلی از اپلیکیشنای پزشکی دسترسی آفلاین به اطلاعات بیماریا و مراکز درمانی رو واسه کاربران جفت و جور کنن.

اما در کل باید گفت که درمانه تا امروز یکی از بهترین و کاربردی ترین اپلیکیشنای بخش سلامت و درمان ایرونی بوده؛ اپلیکیشنی که با اینکه هیچ وقت جانشین مراجعه به دکتر نمی شه، اما می تونه فهم مردم از بیماریا رو زیاد کنه تا به دنبال این موضوع با سرعت بیشتری واسه درمان اونا دست به کار شن و نسبت به علائم مریضی بی توجه نباشن.

درمانه، این اپلیکیشن به طور کامل رایگان رو می تونین همین حالا از کافه بازار دریافت کنین.

درمانه - تشخیص مریضی

  • درمانه – تشخیص مریضی
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: درمانه
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۵٫۹ مگابایت

دانلود

بیشتر بخونین:

مقایسه تصویری iOS 10 و iOS 11؛ تغییرات جدید چه بودن؟

معرفی اپلیکیشن Emolfi؛ سلفی با چاشنی هوش مصنوعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *