برساخت گرایی در فلسفه اخلاق کانت – دانلود پایان نامه ارشد

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  برساخت گرایی در فلسفه اخلاق کانت

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

این اشکال                        پاسخ دهد به ادعای مکی بایستی برای تبیین این ارتباط معرفت‏ شناسی عجیبی را طراحی کند.

         اما غیر واقع‏گرا می‏تواند با انکار تمامی اوصافِ اخلاقی عروضِ ظاهریِ اوصافِ اخلاقی بر اوصافِ طبیعی را تفسیر می کند و باورهای اخلاقیِ خود را به عنوانِ واکنشی به جلوه‏های

  طبیعی عالم تبیین کند که نسبت به آن‏ها واکنش نشان می‏دهیم.

          پس نکته اصلی نظریه مکی این می باشد که درهر صورت ذهن ما به نحو نظام مند خطا می کند پس نمی توانیم معرفت اخلاقی داشته باشیم. وی محتوای معرفت اخلاقی ما را تهی میداند و تصریح می کند تنها  راه  انکار وجود ارزشهای عینی می باشد.

                8-  ظهور برساخت گرایی اخلاقی

         نظریه خطای مکی چالش جدی برای واقع گرایان اخلاقی به وجود آورد. زمانی که طبیعت گرایان کوشش داشتند که با نشان دادن اینکه خصوصیات اخلاقی می تواند طبیعی باشد از نظریه خطای مکی فرار کنند عده دیگری با ارائه نظریه ای جدید به نام بر ساخت گرائی اخلاقی کوشش کردند نشان دهند که خصوصیات اخلاقی اولاً وابسته به آن چیز که که ما با آن موافقیم یا موافق خواهیم بود می باشند و ثانیاً در نتیجه دلیل آفرین هستند.

          اصطلاح بر ساختن در رشته های علمی غیر از فلسفه مانند ریاضیات و فیزیک  بهره گیری میشود و معنای آن  بامعنایی که درفلسفه اخلاق ازآن اراده میشود فرق  دارد. اونیل میگوید:                             «استعاره بر ساختن درنوشته های فلسفی و نظری  قرن بیستم بهره گیری ی زیادی داشته  می باشد و در  درکی حداقلی به این معناست که وجودات و ذرات مرکب          در فلسفه برای نخستین بار جان رالز فیلسوف امریکایی معاصر فلسفه اخلاق کانت را برساخت گرایانه تفسیر نمود و  روش کانت را بر ساخت گرایی اخلاقی نامید.

 

 

 

برساخت گرایی در فلسفه اخلاق کانت

برساخت گرایی در فلسفه اخلاق کانت

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: مطالعه و نقد برساخت گرایی در فلسفه اخلاق کانت