مزایای زندگی مجردی

امتیازات زندگی مجردی

خیلی چیزها بدتر از تنها بودنه. اما معمولاً ده ها سال طول می کشد تا متوجه این مسئله بشیم. و بیشتر اوقات، وقتی این رو فهمیدیم، دیگه خیلی دیر شده. و هیچی بدتر از خیلی دیر شدن نیس. ـــ چارلز بوکوفسکی

بله، خیلی چیزای بدتر از تنهایی هم هست.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ درواقع، سال های مجردی شما ازجمله مفیدترین و آزادترین سال های زندگی تونه. اما خیلی ها با اکراه مجرد بودن خودشون رو به بقیه عالی می کنن و شایدً شمام دوست دارین به هر قیمتی که شده از اینجور وضعیتی فرار کنین. شایدً خیلی ها رو می شناسید که چیجوری واسه فرار از این تنهایی هر روز و هر شب رو در خیابون ها، کافی شاپ ها و رستوران ها به دنبال کسی واسه آشنایی می گردند ــ هرکسی ــ که بتونه امنیت و آرامش یه رابطه رو به اونا بده. و بعد به نظرشون دیگه همه چیز عالی می شه، درسته؟

بدیش اینه خیر.

واقعاً خجالت آوره که خیلی ها تصور می کنن زمونه ای که تو یه رابطه هستن بهترین دوران زندگی شونه. مجرد بودن به شما این امکان رو می دهد چیزایی رو تجربه کنین که باتوجه به فشارهای مالی و احساسی دوران متاهلی شدنی نیس. از دوران مجردی باید واسه رشدی بالاتر از قلمرو انتظارات اجتماعی که دست و پاتون رو می بندد، استفاده کنین.

مجرد بودن می تونه جادویی ترین و فوق العاده ترین دوران زندگی شما باشه. دلیل اون اینه:

۱. می تونید خودتون رو بشناسین.

هممون ویژگی های ظاهری داریم که از اون باخبریم؛ قدمون، وزنمون و البته جنسیتمان که از همه اونا مشخص تره. اما مجرد بودن یه امکان فوق العاده در اختیارتون می گذارد: می تونید خود واقعی تون رو کشف کنین. ویژگی های خوب، بد، توانایی ها، ضعف ها و همه چیز درمورد خودتون رو. این تنهایی رو در آغوش کشیده و از اون واسه کشف همه چیز درمورد خودتون استفاده کنین. خیلی از روابط عالی به خاطر این بر هم می خورند که خیلی مشکلات حل نشده رو از روابط قبلی وارد روابط جدیدمون می کنیم. مجرد بودن یعنی ببینین که هستین و به چه دلیل کسی هستین که الان در آینه می ببینن. بعد شروع به برطرف کردن مشکلاتتون کنین.

۲. می تونید ببینین که می خواهید تو زندگیتون چیکار کنین.

قبل ترها مجرد بودن به این معنی بود که کسی شما رو نمی خواهد اما الان شما به اندازه کافی جذاب هستین و تصمیم گرفته اید ببینین چه زندگی می خواهید داشته باشین و اون رو با کی قسمت کنین. — سارا جسیکا پارکر

چند نفر رو می شناسید که با وجود آرزوها و جاه طلبی هایی که داشته ان وارد روابط نادرست شده ان؟ شاید مجبور شده ان مسئولیت های جدیدی که هیچوقت نمی خواستن یا انتظارش رو نداشتن مسوولیتشو قبول کنن؟ واقعاً جای تاسف داره. اشتباه متوجه منظورمون نشید، اینکه واسه بقیه زندگی کنین و نیازای اونا رو بر خودتون مقدم بدونین هیچ اشکالی نداره و خیلی وقت ها هم هست که لازمه اینطور زندگی کنین. اما نمی خواهید فرزندانتان زندگی که دوست دارن رو داشته باشن و به آرزوهاشون برسن؟ خودتون چه بهونه ای دارین؟ از این زمان واسه دنبال کردن علایقتان استفاده کنین، چه براتون بازده مالی داشته باشه و چه نداشته باشه. نگران عواقب راهی که پیش می گیرید نباشین، چون اگه کاری که دوست دارین رو دنبال نکنین، هیچوقت احساس رضایت و خوشبختی نمی کنین.

۳. می تونید اعتماد به نفس پیدا کنین.

مجرد بودن به شما این امکان رو می دهد که مهارت ها و استعدادهایی رو در خودتون تقویت کنین که فراموششان کرده یا حتی از اون بی اطلاع بودین. به شما یاد می دهد چیجوری یاد بگیرین به تنهایی و به طور جداگونه کارا رو انجام بدین و با تغییر کنار بیایید. مجرد بودن و ساختن زندگی که می خواهید داشته باشین یه مسیره و پاداشی که در انتهای این راه دریافت می کنین، اعتماد به نفس و رضایتیه که به دست می بیارید. انتخاب ها و آزادی های شما بی نهایته. داشتن اعتماد به نفس کافی واسه به کار گیری این فرصت ها به این معنیه که می تونید از زندگی که دوست دارین لذت ببرین.

۴. می تونید دانش اندوزی کنین.

سفر واسه کشف خود نیازمند اینه که بتونین فرهنگ ها، اعتقادات و راه های جور واجور زندگی رو بشناسین. واسه این منظور باید علم لازم رو به دست بیارید. وقتی فقط مسئولیت خودتون رو داشته باشین، می تونید هر کجا که دلتون خواست برید. تشنگی یادگیری و داشتن روحیه ای کنجکاو خیلی به کارتون میاد. کتاب های بزرگی رو بخونین که هیچوقت فرصتش رو نداشتید. با ژانرهای متفاوتی از ادبیات، به افق دونسته هاتون وسعت بدید. به دوره ها سفر کنین و تجربیات تازه به دست بیارین. بوها، صداها و تصاویر جور واجور رو جذب کرده و غذاهای جور واجور از کشورای دیگه رو بچشید. اگه بخواین از هر لحظه از زندگی تون لذت ببرین، دوران مجردی بهترین دوران براتون هستش.

۵. می تونید سلامتی تون رو بازیابید.

یه رابطه ناموفق نه فقط می تونه دلیل خیلی از مشکلات واسه سلامتی تون باشه، بلکه خیلی وقت ها واسه از بین رفتن تناسب اندامتون هم مقصره. چه بخاطر نشستن پای تلویزیون خوردن تنقلات چاق کننده باشه یا هر چیز دیگه، یه رابطه راحت و خوب با احتمال خیلی کم سلامت شما رو به خطر می اندازد. این درحالیه که سلامت فیزیکی و احساسی شما با هم در رابطه هستن. از این زمان واسه تقویت جسمتون با موادغذایی به درد بخور و مغذی استفاده کنین و از اندورفینی که ورزش در بدنتون تولید می کنه، لذت ببرین. اعتمادبه نفس و احساس رضایتی به دست می بیارید که فقط یه بدن قوی و سالم اون رو درک می کنه.

۶. می تونید قوانین خودتون رو پایه ریزی کنین.

وقتی تو یه رابطه باشین، نیازای طرفتون رو بر خودتون مقدم می کنین. دیر هیچوقت خودتون در اولویت نیستین. اما مجرد بودن یعنی به هزار و یه دلیل درست و منطقی می تونید خودخواه باشین. دوست دارین مسافرت برید؟ سریع یه پرواز بگیرین. می خواهید صبحونه تون رو در تختتون بخورین؟ یا صبح زود به پیاده روی برید؟ دوست دارین شب ها تا دیروقت بیرون باشین؟ هیچ اشکالی نداره می تونید همه این کارا رو انجام بدین. هیچ تضمینی واسه داشتن یه زندگی فوق العاده نیس. اما با مجرد بودن می تونید کارایی رو انجام بدین و زندگی تون رو به جهتی هدایت کنین که دوست دارین. هیچ محدودیتی دارید. هیچ چیز مانعتان نمیشه، البته به جز ترس های خودتون.

۷. می تونید خودتون رو دوست داشته باشین.

همه همیشه می می گن قبل اینکه بتونین کسی رو دوست داشته باشین، اول باید بتونین خودتون رو دوست داشته باشین. شاید هم اینطور نباشه. حتی در بدترین شرایط زندگی هم می تونید هنوز کسی رو دوست داشته باشین. اما اگه اعتمادبه نفس نداشته یا احساس پشیمونی داشته باشین، نمی تونین اون عشق خالص و پاک رو تجربه کنین. پیدا کردن خود حقیقی تون و رشد کردن و تبدیل شدن به کسی که باید باشین به این معنیه که کسائیکه وارد زندگی تون می شن، از این تجربه لذت میبرن. اون وقت می تونید بدون هیچ نقابی، در زمان حال زندگی کنین. کسائیکه می تونن خودشون رو دوست داشته باشن، زندگی هایی خوشحال و رضایت بخش رو تجربه می کنن.

اینجور زندگی اگه با یه شریک تقسیم شه، بهتر نخواد بود؟ بستگی داره. بعضی وقتا اوقات بله و بعضی وقتا هم نه. اگه هنوز از انتخاب های زندگی تون راضی نباشین و ندونین به کدوم جهت در حال حرکتید، شاید بهتر باشه جستجو واسه نیمه گمشده تون رو کمی به تاخیر بندازید.

اول باید کمی زندگی کنین…

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

ازدواج سالم چیجوریه؟

مردمون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *