مزایای کاهش وزن در میانسالی چیست؟

تناسب اندام نعمتیه که مرز سنی مشخصی نداره و در هر سنی که باشین به فواید اون نیاز دارین. اگه فکر میکنین با بالا رفتن سن دیگه نباید به تناسب اندام تون اهمیت بدین فکرتون صد درصد از بیخ و بن غلطه چون تناسب اندام در هر سنی عالیه.

تناسب اندام در میانسالی و کاهش خطر دچار شدن به بیماریای طولانی

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر؛ محققان مرکز پزشکی جنوب غربی UT و مؤسسه کوپر با انجام تحقیقات خود روی داده های ۱۸۶۷۰ بزرگسال میانسال که شامل مشاهده بیشتر از ۲۵۰۰۰۰ رکورد پزشکی در طول ۴۰ سال بوده به این نتیجه رسیدن که تناسب اندام در سنین ۳۰، ۴۰ و ۵۰ سالگی نه فقط باعث افزایش باقی موندن عمر می شه بلکه امکان داشتن یه پیری سالم و خالی از بیماریهای طولانی رو زیاد می کنه.

براساس این گزارش محققان با موشکافی داده های افراد مورد مطالعه به این نتیجه رسیدن کسائی که سطح آمادگی جسمی رو تا ۲۰ درصد در خود زیاد کردن بعداً امکان وقوع مریضیای طولانی مانند مشکل احتقان قلب، فراموشی و سرطان روده بزرگ و مثل این مریضیا رو در خود تا ۲۰ درصد کاهش دادن.

یافته های حاصل از این گزارش نشون دهنده اون هستش که تناسب اندام در میانسالی می تونه همیشه باعث بهتر شدن کیفیت زندگی در سالای بعد شه و این اثر مثبت در بین مردان و زنان تا آخر عمر ادامه داره.

به گفته محققان با در نظر گرفتن اطلاعات انجمن ملی قلب، ریه و خون، بزرگسالان باید دست کم به مدت ۲ ساعت و نیم در هفته فعالیتای موازی رو بکنن که این فعالیتای ایروبیکی مانند پیاده روی و دویدن با سرعت آهسته و چیزای دیگه ای به جز اینا به طولانی تر شدن زندگی و کیفیت بالای اون کمک کرده و فواید زیادی در اندازه سلامتی افراد داره.

کاهش وزن در میانسالی و کاهش خطر دچار شدن به فراموشی

طبق تحقیقات پزشکی محققان کلینیک مایو ایالت مینه سوتا، آدمایی که در دوره میانسالی وزن خود رو از دست میدن دارای خطر بالای از دست دادن حافظه و مهارتای فکری که می تونه منتهی به دمانس، از جمله مریضی فراموشی شه، هستن.

محققان به این نتیجه رسیدن از دست دادن ۵ کیلو وزن در هر ۱۰ سال ممکنه نشون دهنده افزایش خطر از دست دادن توانایی فکری تا ۲۴ درصد باشه.

دکتر رُزباد رابرتس، سرپرست تیم تحقیق، در این باره میگه: «کاهش ناخواسته وزن ممکنه نشونه از دست دادن بعضی عملکردهای فکری و مغزی باشه.»

به گفته رابرتس، در حدود ۵ تا ۱۵ درصد از افراد بزرگسالی که با کم شدن وزن روبرو بودن، واقعا در مرحله ابتدایی از دست دادن توانایی فکری قرار داشتن.

به خاطر انجام این مطالعه، رابرتس و همکارانش داده های حدود ۱۹۰۰ مرد و زن ۷۰ سال به بالا رو از سال ۲۰۰۴ جمع آوری کردن. قد و وزن اونا در دوره میانسالی از گزارشات پزشکی اونا استخراج شده بود.

در طول میانگین ۴ سال پیگیری وضعیت این افراد، ۵۲۴ نفر گرفتار به مشکلات حافظه و فکری بودن. بیشتر این افراد گرفتار به دیابت، فشار خون بالا، سکته یا مریضی قلبی بودن.

طبق این مطالعه، آدمایی که دارای مشکلات فکری و حافظه ایی بودن، در هر دهه از دوره میانسالی شون تغییرات وزنی زیادی داشتن.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

دلیل کم نشدن وزن چیه؟

خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *