مزایای کنسرت رفتن برای سلامتی

شما شاید از امتیازات موسیقی در درمان مریضی هایی مثل اضطراب و افسردگی آگاه هستین.  اما تا حالا به فکر رفتن به یه کنسرت زنده و لذت بردن از موسیقی افتادین؟

به گزارش مجله آلامتو به نقل از draxe؛ مطالعه ای که تازگیا انجام گرفته نشون دهنده اون هستش که رفتن به کنسرت هر دو هفته یه بار می تونه امید به زندگی رو تا ۹ سال زیاد کنه.

امتیازات کنسرت رفتن

رفتن به کنسرت و زندگی طولانی تر؟

این مطالعه نشون میده که صرف ۲۰ دقیقه در اجرای زنده می تونه احساس تندرستی و سلامتی رو ۲۱ درصد زیاد کنه.

همین مطالعه بقیه فعالیتای سلامتی مانند یوگا رو هم بررسی کرد، و نتیجه به دست اومده چیزی جز برتری با اختلاف بالای کنسرت رفتن نیس. اندازه شادی و تاثیری که کنسرت رفتن داره، با این ورزشا قابل مقایسه نیس.

به نظر می رسد که موسیقی زنده، نشونه های گسترده در امتداد طیف شادی رو بهبود می بخشه. بعضی از یافته ها شامل موارد زیر هستن:

  • افزایش ۲۵ درصدی اعتماد به نفس
  • افزایش ۷۵ درصدی انگیزه ذهنی

از افراد شرکت کننده خواسته شد که درباره خوشبختی، رضایت، بهره وری و عزت نفس شون نظر بدن، اونا در همه این زمینه ها بالاترین سطوح رو به دست آوردن.

این مطالعه بوسیله یه شرکت مخابرات که بلیط های کنسرت رو می فروشد انجام شده. اما با این وجود هم دلایل علمی زیادی هست که نشون میده موسیقی می تونه به سلامتی شما کمک کنه.

۵ دلیل دیگه موسیقی واسه بهبود سلامتی شما

موسیقی قادر به کاهش درد زخمایی بزرگ مانند زخم چاقو و یا جراحیه.

یه تحقیق انجام شده نشون میده که گوش کردن به موسیقی به طور قابل توجهی اضطراب و درد بیماران بزرگ سال رو در جراحی کاهش می دهد.

موسیقی استرس رو کاهش می دهد.

موسیقی یه وسیله درمانی موثر واسه افرادیه که دارای علایم روانی و PTSD هستن.

موسیقی باعث خلاقیت شما می شه.

وقتی که شما به خلاقیت و الهام ایده نیاز دارین. در این مواقع کافیه هدفون رو وردارین و آهنگ رو پخش کنین، البته آهنگی رو انتخاب کنین که انگیزه بخش و خوشحال باشه. مطالعه ای که در ژورنال PLoS منتشر شد نشون داد که گوش دادن به موسیقی خوشحال می تونه منتهی به سطوح بالاتر خلاقیت در مقایسه با کار کردن یا طوفان فکری در سکوت شه.

موسیقی به شما در تجربه خوابی بهتر کمک می کنه.

در جستجوی درمان بی خوابی هستین؟ در حال تلاش واسه پیدا کردن راهی واسه بهتر خوابیدن هستین؟ یه مطالعه نشون داد که گوش دادن به موسیقی سنتی به دانشجویان کمک می کنه تا کیفیت خواب خود رو در مقایسه با گوش دادن به یه کتاب صوتی بهبود بخشن.

موسیقی قادر به افزایش سرعت شماس.

یه مطالعه مسابقه بین دو دونده رو بررسی کرد. وقتی که این دو نفر در حال سبقت گرفتن از همدیگه بودن، دونده ای که در حال دویدن به موسیقی گوش می داد در مقابل فرد دیگه سریعتر بود.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

اختصاصی استرس اضطراب مقاله در مورد استرس موسیقی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *