مسئول طوفان تهران کیست؟

طوفان تهران

طوفان تهران چند کشته برجای گذاشت و خونواده هایی رو داغدار کرد؛ یکی پدر بود، یکی پسر و دیگری داماد؛ مردانی که هر کدوم نقش های زیادی در زندگی اعضای خونواده شون اجرا می کردن، اما طوفان یهو جون اونا رو گرفت و رخت مشکی برتن خونواده هاشون کرد.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، ظهور و بروز طوفان غافلگیرکننده رو اون طور که احمد صادقی، رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران عنوان کرده حتی سازمان هواشناسی هم پیش بینی نکرده بود؛ طوفانی که علاوه بر مرگ پنج تن، خسارات زیادی رو به اموال شهر و مردم تحمیل کرد. در شرایطی که می شد با توجه به ریزه کاری ها و اصول ساده و پیشگیرانه از بروز اون جلوگیری کرد.

مسئول هرس درختان چه کسیه؟

سازمان آتیش نشانی شهر تهران اعلام کرده که بیشتر حجم ماموریت های اون روزش دور و بر شکسته شدن درختان بوده؛ شاخه هایی که سرهنگ تیمور حسینی رئیس پلیس راهور تهران اون رو مسبب ترافیک سنگین بعضی از معابر تهران دونست.

درختانی که به دلیل شاخه های بلند و هرس نشده تاب تحمل در برابر باد سهمگین رو نداشته و در برابر باد کمر خم کردن و یا معابر رو بسته کرده و یا به خودروهای مردم خسارت وارد کردن، اما عمق فاجعه و اون چیزی که می توان نام کم کاری بر اون نهاد، اون جاییه که برابر اعلام اورژانس تهران، شکسته شدن شاخه یکی از این درختان موجب مرگ یه شهروند شد.

مسئول اقدامات پیشگیرانه شهر تهران کیست؟

به دنبال وقوع طوفان در سطح شهر تهران، نبود اجرای اقدامات پیشگیرانه از طرف سازمانها و نهادهای مسئول در شناسایی و حذف مخاطرات موجود در سطح کلان شهر تهران مثل درختان پر شاخ و برگ هرس نشده، کابل های برق و تلفن کنترل نشده، تیرهای برق و روشنایی ایمن نشده، بافت های فرسوده، فضاهای پر از نخاله های ساختمانی تعیین تکلیف نشده و صدها آسیب خطرناک دیگه خسارات مالی بسیاری رو به شهروندان تهرانی تحمیل کرد که متأسفانه در سایه جون باختگان و آسیب دیدگان این حادثه، محو و فراموش شده و چه بسا مردم کم توقع، خدا رو هم شاکر شدن که دست کم از این معرکه جون سالم به در برده ان و فقط خسارات مالی دیده ان.

حال اینکه سازمان های عریض و طویلی با همین اهداف و شعارهای جذاب تشکیل شده ان و از مالیات همین مردم هزینه می کنن تا حادثه ای به وجود نیاد و تلخی اون وقتی بیشتر می شه که سازمان های مسئول با مقصر به حساب آوردن دیگری، تلاش بر منحرف کردن و فرار از زیر بار مسئولیت و پاسخگویی دارن.

به چه دلیل طوفان پیش بینی نشده بود؟

طوفان بی سابقه نه فقط مردم بلکه مسئولان مربوطه رو هم غافلگیر کرد و در حالی تهران رو با خود برد که سازمان هواشناسی کشور اون رو به صورت شفاف پیش بینی نکرده بود. چرایی نبود پیش بینی طوفان پرسشیه که بی جواب مونده.

به گزارش ایسنا، حالا با در نظر گرفتن اتفاقات اتفاق افتاده شاید دوباره تماشاگر طوفانی دیگه تو تهران باشیم و به هر حال باید فقط از مردم بخوایم مراقب خود باشن!

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *