مسابقه ترک اعتیاد به اینترنت در کره!+عکس

اعتیاد تکنولوژیک، یکی از مریضیای شایع عصر مدرنه. کره جنوبی به عنوان یکی از تکنولوژیک ترین کشورای جهان بیشتر به این درد مبتلاست و به خاطر همین واسه درمان اون به روشای جالبی متوسل می شه.

مجله مهر: کره جنوبی واسه ترک دادن «معتادان تکنولوژیک» خود راه حل جالبی در پیش گرفته. در این طرح ۶۰ نفر از مردم کره جنوبی تو یه پارک عمومی به دور از گوشیای موبایل خود دور هم جمع می شن و باید ۹۰ دقیقه فقط و فقط فکر کنن! در آخر هم کسی که ضربان قلبش نسبت به بقیه نرمال تر باشه، برنده مسابقه می شه.  

مسابقه ترک اعتیاد به اینترنت در کره

کره جنوبی، بالاترین سرعت اینترنت رو در جهان داره و ۸۰درصد مردمش، گوشی موبایل هوشمند دارن و پس طبیعیه که بیشترین نگرانی درباره اعتیاد مردم به وسایل تکنولوژیک رو داشته باشه. آمارها نشون میده که مردم کره، به صورت میانگین روزانه ۴ ساعت از وقت خود رو به توئیت کردن، ردوبدل کردن اس ام اس یا بازی با گوشیای خود می گذرونن که از این اندازه ۱۵ درصد اونا به صورت جدی، دچار اعتیاد هستن.

این انس زیادی با تکنولوژی و اینترنت به نظر می رسه در آینده ای نه خیلی  دور به یکی از مشکلات اصلی این کشور تبدیل می شه. پس گروهی از هنرمندان کره ای واسه اینکه به مردم واسه ترک این  اعتیاد یه فرصت دوباره بدن، رقابتی به راه انداخته ان. قبل از  این یه بار در سال ۲۰۱۴ این مسابقه هیجان انگیز برگزار شد که در شبکه های اجتماعی با عکس العملای مثبت زیادی همراه شد. امسال ۱۵۰۰ نفر واسه این مسابقه به صورت آنلاین اعلام آمادگی کردن و ۶۰ مکان رو واسه جلسه پیشنهاد دادن. نامزدهای این مردم، در آخر تو یه پارک در «سئول» دور هم جمع شدن؛ بدون اینکه با هم صحبت کنن، استراحت کنن، غذا بخورند و حتی بدون هیچ گونه حرکتی. در آخر هم این بیانیه رو منتشر کردن: «به مغزهایمان که هیچ وقت خالی از اطلاعات اضافی تلویزیون، موبایل و اینترنت نمی شن، استراحت بدیم! بیایید فقط از فکر کردن لذت ببریم».

مسابقه ترک اعتیاد به اینترنت در کره

در طول ۹۰ دقیقه ضربان قلب شرکت کنندگان به طور منظم اندازه گیری شد و کسی که قلب سالم تر و ضربان منظم تری داشت، به عنوان برنده اعلام شد. باحال اینکه امسال یه خواننده رپ موفق شد، عنوان قهرمانی در مسابقه رو از اون خود کنه.  اون میگه : «این یه تجربه عالی واسه من بود. تنشای ذهنی من زیاده؛ اما الان آرامش دارم. حالا میتونم با آرامش بیشتری آلبوم جدیدم رو کلید بزنم. این فعالیت واسه کسائی که میگرن یا ذهن پیچیده ای دارن، مناسبه و به اونا پیشنهاد می کنم».

مسئولان این مسابقه امیدوارن در آینده بتونن افراد بیشتری رو به این رقابت دعوت کنن و به افراد بیشتری کمک کنن تا به دور از وسیله تکنولوژیک به مغزهای خود استراحت بدن!

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *