مسن ترین رکورددارهای ادوار جام‌جهانی +عکس

رای بازی در زمین چمن محدودیت سنی شرط اصلیه چون اگه سن بالا باشه توان بازی بسیار کم میشه و تیم دچار مشکلات مختلفی می شه اما در دوران جور واجور جام جهانی بودن آدمایی مسنی که رکوردشان ثبت شده.

مک دونالد تیلر سن بالا ترین بازیکنیه که در مسابقات فوتبال مرحله مقدماتی جام جهانی بازی کرده. این مدافع کهنه کار در ۲۷ اوت سال ۱۹۵۷ در ترینیداد و توباگو به دنیا اومد و در ۴۶ سالگی تونست در مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۴ واسه تیم جزایر ویرجین آمریکا و در بازی مقابل سن کیتس و نویس بازی کنه، ولی هیچوقت پایش به آخرین مرحله این رقابتا باز نشد.

اینجوری الان “روژه میلا”ی کامرونی سن بالا ترین بازیکنیه که در جام جهانی بازی کرده. ایشون ۴۲ ساله بود که در جام جهانی ۱۹۹۴ به میدون رفت.

با اینحال دینو زوف سن بالا ترین بازیکنی است که در فینال جام جهانی بازی کرده. ایشون در ۴۰ سالگی با تیم ملی ایتالیا به فینال جام جهانی ۱۹۸۲ رسید و با این تیم به عنوان قهرمانی رسید.

در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل فرید موندارگون با ۴۳ سال سن حضور داره که به روی نیمکت تیم ملی کلمبیا نشسته س. این بازیکن اگه تو یه بازی وارد زمین شه رکورد روژه میلا شکسته می شه ولی هنوز این مورد اتفاق نیفتاده.

۸ بازیکن پرمشتری جام جهانی +عکس

همه کاپیتان های برنده جام جهانی/عکس

باشگاه خبرنگاران جام جهانی ۲۰۱۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *