مسی ۱۱ دیدار تا شکستن رکوردی ۴۰ ساله

لیونل مسی فصل گذشته ۵۰ گل واسه بارسلونا به ثمر رساند تا بتونه جایزه کفش طلای فوتبال اروپا رو از اون خود کنه.

در مراسمی که واسه اهدای این جایزه برگزار شد، همه حضور داشتن. بازیکنان کهنه کار بارسلونا، کارلس پویول و ژاوی هرناندس. آندونی زوبیزارتا، مدیر ورزشی باشگاه کاتالان، الخاندرو سابلا سرمربی تیم ملی فوتبال آرژانتین، کارلوس بیلاردو سرمربی آلبی سلسته که با این تیم به عنوان قهرمانی در جام جهانی رسیده، خوان کارلوس ناوارو ستاره بسکتبال، جوئل گونزالس دارنده مدال طلای تکواندو و میریا بلمونته دارنده مدال نقره شنای المپیک ولی همه اونا واسه دیدن یه نفر اومده ان. لیونل مسی.

این مهاجم آرژانتینی یه جایزه دیگه رو از اون خود کرد. این دومین باره که اون عنوان بهترین گلزن سال اروپا رو بدست می آورد.

اون در فصل ۱۲-۲۰۱۱ تونسته ۵۰ گل واسه تیمش در لیگ به ثمر برسونه. در هزاره جدید، این بالاترین رکورد به جا مونده. از سال ۱۹۶۲ تا الان که این جایزه پایه گذاری شده، مسی به عنوان دهمین بازیکنیه که ۲ بار این عنوان رو از اون خود کرده.

مسی ۷۳ بار در سال ۲۰۱۲ واسه آرژانتین و بارسلونا گل زده. اون می تونه با گل های خود در بازی های پیش رو، رکورد گلزنی تو یه فصل که در اختیار «گرد مولر» است رو بشکنه. اسطوره آلمان ها در سال ۱۹۷۲ تونسته ۸۵ بار واسه باشگاه و تیم ملی کشورش گلزنی کنه. البته تا فصل گذشته رکورد گلزنی تو یه فصل هم با ۶۷ گل در اختیار مولر بود ولی مسی با ۷۳ گلی که واسه بارسلونا به ثمر رساند، رکورد چندین ساله اسطوره آلمانی رو شکست.

الان مسی ۱۲ گل با رکورد ۸۵ گل مولر فاصله داره. البته مسی این فرصت رو داره که در ۱۱ دیدار باقی مونده از سال جاری (۱۰ بازی واسه بارسلونا و یه بازی واسه آرژانتین) به رکورد افسانه ای گرد مولر برسه.

پله، اسطوره فوتبال برزیل هم ۷۳ گله س. مسی با زدن ۲ گل دیگه می تونه رکورد اون رو بشکنه. البته پله این تعداد گل رو در سال ۱۹۵۹ در ۵۳ دیداری که واسه سانتوس و سلسائو انجام داده به جا گذاشته. روشنه که مسی خیلی ساده می تونه رکورد پله رو بشکنه، پله ای که به مسی گفته بود واسه بالا بردن سطح فوتبالش می تونه گل های اون رو از راه دی ایشون دی تماشا کنه!

مسی، جایزه بهترین گلزن سال رو از اون خود کرده. حقیقتی که پله و مولر باید اون رو قبول کنن. اون حالا یکی از نامزدهای دریافت توپ طلا در سال جاری هم هست و شانس بالایی واسه دریافت این جایزه در چهارمین سال پشت سر هم رو هم دارا هستش.

نگاه آماری به رکورد گلزنی تو یه فصل:

 

گرد مولر (بایرن مونیخ – آلمان)  ۱۹۷۲

تعداد بازی   باشگاه  کشور   کل 

   ۶۰           ۷۲       ۱۳       ۸۵

پله (سانتوس – برزیل)  ۱۹۵۹

تعداد بازی   باشگاه  کشور   کل

   ۵۳           ۶۶       ۹         ۷۵

لیونل مسی (بارسلونا – آرژانتین)  ۲۰۱۲ 

تعداد بازی   باشگاه  کشور   کل

   ۵۶           ۵۹      ۱۲       ۷۳

جالبه بدونین مسی واسه شکستن رکورد، ۱۱ دیدار دیگه تا آخر سال ۲۰۱۲ فرصت داره.

لیونل مسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *