مشاور تحصیلی کنکور چه ویژگی هایی دارد؟

کنکور از اون دسته آزمون هاییه که باید با یه برنامه ریزی دقیق واسه اون آماده شد و البته داشتن مشاور کنکور هم بسیار لازمه چراکه بدون مشاوره تحصیلی خوب ممکنه از راه خود منحرف شید.

شاید شما الان دنبال پیدا کردن مشاوره تحصیلی خوب بودین. اهمیت مشاوره تحصیلی و داشتن یه مشاور تحصیلی خوب واسه موفقیت در کنکور بر کسی پوشیده نیس. خیلی از دانش آموزان به دلیل کمبود امکانات در شهر خود به سمت مشاوره تحصیلی تلفنی میرن.. در مورد مشاوره تحصیلی نکاتی باید مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که امروز در این مقاله تلاش میکنیم روشای انتخاب مشاور تحصیلی خوب و مناسب رو به شما آموزش بدیم . تا با خیالی راحت مشاور تحصیلی خود رو انتخاب کنین.

ویژگی داشتن مشاور تحصیلی

صرفه جویی در هزینه ها

خیلی از دانش آموزان در اول سال تحصیلی موضوع در رابطه بودن با یه مشاوره تحصیلی به میان میاد این فکر تو ذهن دانش آموز پیش میاید که مشاور تحصیلی در واقع هزینه ای الکی س و واسه موفقیت در کنکور این موضوعات نیاز نیس. اگه فکری اشتباهه. دقیقأ یکی از ویژگیای داشتن یه مشاور تحصیلی مناسب اینه که دانش آموز رو از سرگردانی بیرون میاورد. در واقع باعث میشه تا دانش آموز در انتخاب منابع ذهن باز تری داشته باشه و از صرف هزینه های اضافی و گیر افتادن در دام کسائی که تلاش در فروش بیشتر محصولاتشون داره جلوگیری میکنه.

در واقع مشاور تحصیلی نه فقط هزینه اضافی نیس، بلکه دانش آموز رو در انتخاب منابع و کلاسای کمک آموزشی و جفت و جور لوحای فشرده آگاه میکنه. و دانش آموز با بیشترین آگاهی این منابع رو جفت و جور میکنه.

برنامه ریزی درسی درست

خیلی از دانش آموزان در طول راه کنکور با مشکلات زیادی رو به رو هستن و یکی از این موضوعات برنامه ریزی درسیه. در واقع در صورت داشتن مشاور تحصیلی دیگه دانش آموز در پریشونی و گیجی زمان دوره و مرور مناسب و تست زنی مناسب و ساعت مطالعه و… نیس. در واقع یه مشاور تحصیلی خوب باید بتونه دانش آموز رو در همه این موضوعات کمک کنه .

مشکل از اونجایی شروع میشه که دانش آموز نمیدونه چه کاری واسه موفقیت در کنکور باید بکنه و وقتی که خودش کارا رو می خواد که بکنه ، نتیجه اش در بیشتر وقتا ترازای کم دانش آموزان در آزمونای آزمایشی میشه. در

صورتی که اگه دانش آموز بتونه با یه مشاور در رابطه باشه میتونه از خیلی از این موضوعات پیشگیری کنه.

رعایت پیش نیازای دروس

خیلی از دانش آموزان وقتی که شروع به خوندن مباحث واسه کنکور میکنن پیش نیازای مطالب رو رعایت نمی کنن. یکی دیگه از ویژگیایی که ما پیشنهاد میکنیم که حتمأ دانش آموز در طول سال با مشاور تحصیلی در تماس باشه ، این موضوعه. در واقع داوطلب کنکوری باید در خوندن هر موضوع و فصل پیش نیازای مربوط به اون درس رو مطالعه کرده باشه. اگه این اتفاق نیفتد نتیجه اش بالا رفتن تعداد غلطای دانش آموزان در حل تمرین و تست میشه.

ویژگی مشاور تحصیلی مناسب

ازنظر بنده مشاور تحصیلی مناسب باید ویژگیایی داشته باشه که به چند مورد از این ویژگیا اشاره میکنیم!

تسلط به سرفصلای دروس

از جمله مهمترین ویژگیای مشاور تحصیلی مناسب اینه که باید به سر فصلای دروس تخصصی رشته های جور واجور آگاهی داشته باشه. مشاور تحصیلی مناسب باید بدونه کدوم مبحث سخت تر و کدوم قسمت راحت تر و کدوم قسمت نیاز به پیش نیاز از فصول قبل داره. این موضوع در انتخاب فصلا واسه دانش آموزان خیلی با اهمیته که بتونن دانش آموز رو در انتخاب بهترین سرفصل کمک کنیم.

تسلط به مباحث برنامه ریزی تحصیلی

یکی دیگه از ویژگیای مهم مشاور اینه که به مسائل برنامه ریزی تحصیلی محاصره کامل داشته باشه. یه مشاور اگه به این موضوعات تسلط کافی نداشته باشه ، اگه دانش آموز در موضوعات جور واجور برنامه ریزی مشکلی پیدا کنه ، راه حلای آکادمیک و مناسبی به این دانش آموز داده نمیشه.

پیگیر بودن و ندادن برنامه درسی مشترک

اگه می خواید یه مشاور تحصیلی مناسب انتخاب کنین حتمأ در این موضوع دقت کنین که مشاور تحصیلی شما به همه علم آموزانش برنامه برابری نده. اگه این طور باشه مشخص میشه که مشاور شما واسه شما زمان کافی رو نمیذاره. در واقع حتی اگه در اول کار برنامه ها مشترک بود بعد از گذشت یه مدت از زمان مشاوره نباید برنامه های افراد با همدیگه برابر باشه.

پیگیر بودن مشاور هم خیلی با اهمیته. تلاش کنین با مشاور تحصیلی کار کنین که دست کم در بازه های وقتی کوتاه با شما در تماس باشه و شما رو یادش نره. مشاور خوب کسیه که از شرایطای فردی تک تک علم آموزانش آگاهی داشته باشه.

برنامه های درسی کوتاه مدت بده!

در واقع اینطور بگم که مشاورانی که برنامه های درسی دراز مدت میدن باعث میشه که رابطه بین مشاور و دانش آموز از بین بره. و این موضوع شدیدا در نتیجه دانش آموز اثر گذاره. در واقع مشاور شما باید در دسترس باشه که اگه شما به مشکلی برخورد کردین بهترین راه حل رو به شما بده. اگه این اتفاق بیفته دانش آموز میتونه به درد بخور تر کار کنه.

پیشنهاد من به عنوان مشاور تحصیلی این هستش که مشاور شما به صورت بازه های وقتی کوتاه مدت برنامه بده و این بازه وقتی بیشترین حد از ۱ هفته بالاتر نره. در واقع باید شما به عنوان یه دانش آموز در بازه های وقتی کوتاه مدت با مشاور خود در تماس باشین تا در صورت ضرورت مشاور تحصیلی شما بتونه تغییرات لازم رو در برنامه درسی شما بسازه.

تسلط به مباحث انگیزشی

مشاور تحصیلی یکی از مهمترین عامل هاش دادن امید و انگیزه واسه ادامه کار به دانش آموزان خودش هستش. اگه دانش آموز از دید انگیزشی دچار مشکل شد مشاور باید بتونه روی دانش آموز اثر بزاره و بتونه انگیزه ادامه کار رو در دانش آموز بسازه.

نکات پایانی مشاوره تحصیلی!

این نکات از مهترین نکاتی بود که تلاش کردم در این مقاله و فایل صوتی خدممتون عرض کنم. ولی در آخر باید چند نکته رو خدمت دانش آموزان و اولیای محترم عرض کنم و اون این هستش که وقتی که واسه مشاروه تحصیلی به شخصی مراجعه میکنین انتظار معجزه کردن از اون شخص نداشته باشین چونکه تا وقتی که دانش آموز حرکت نکنه و خود دانش آموز احساس نیاز نکنه این اتفاق نمیفته.

اولیای محترم تلاش کنن با مشاور تحصیلی علم اموز خودشون در تماس باشن و از ایشون در انجام بعضی موضوعات راهنمایی دریافت کنن تا دانش آموزان به صورت کامل از شرایط مناسبی بهره مند باشن.

پیشنهاد ای که من به عنوان مشاور تحصیلی دارم این هستش که حتمأ قبل از جفت و جور کتابا لوحای کمک آموزشی با مشاور تحصیلی خودتون مشورت کنین تا بهترین راهکارا رو به شما بگه .

اگه احساس نیاز میکنین و می دونین که یه همراه در کنار خود نیاز دارین که نقشه راه رو در دست داشته باشه، شخصی که چندین بار این راه رو با دانش آموزان جور واجور طی کرده ، هرچه زودتر با مشاور تحصیلی خود منطبق بشین چونکه خیلی از دانش آموزان در نیمه دوم سال به طرف مشاوران میان که اونموقع یه مقدار بسیار زیادی کار سخت میشه. پس تلاش کنین از اول سال با مشاور در تماس باشین تا مشاور تحصیلی شما بتونه بهترین راهکارا رو واسه نابود کردن عادات اشتباه شما داشته باشه.

موفق و پیروز باشین!

منبع: مشاوره تحصیلی

جهت مشاوره و برنامه ریزی کنکور به صورت تلفنی(تک جلسه ۴۵ دقیقه ای/ماهیانه)

با استاد شکری به شماره تماس ۰۹۳۵۹۳۷۸۰۱۹ اس ام اس بدین.

موفقیت تصادفی نیس و نیازمند برنامه ریزیه.

سوالاتون رو در زیر این پست و در بخش دیدگاه ها مطرح کنین

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *