مشخص شدن جایگزین کارت ملی / عکس

محمد ناظمی اردکانی در جمع مدیران ثبت احوال شهرهای استان آذربایجان شرقی در اهرگفت: تا الان ۸۵ درصد اسناد سجلی سازمان ثبت احوال کشور اسکن و مجموعه الکترونیکی شدن و با برنامه ریزی انجام شده تا آخر سالجاری کلیه اسناد این سازمان مجموعه الکترونیکی می شه.

ایشون، گفت: با این اقدام سازمان ثبت احوال کشور به یه سازمان الکترونیکی تبدیل می شه.

این مقام مسئول گفت: با اتمام این طرح هرگونه خدماتی که در بخش وظایف ثبت احوال که قبلاً فقط در زادگاه و اداره صادر کننده شناسنامه ممکن بود منبعد و با شروع فعالیت این سامانه کلیه موارد مربوط به شهروندان می تونن با مراجعه به ادارات ثبت احوال در اقصی نقاط کشور کارای مربوط به ثبت احوال خود رو حل کنن.

ناظمی اردکانی گفت: با اجرای این طرح ضمن تکریم ارباب مراجعه و صرفه جویی در هزینه ها تماشاگر آسون کردن در سرویس دهی به شهروندان هستیم.

ایشون، در مورد ارسال کارت ملی هوشمند به شهروندان هم گفت: این کارت هوشمند جانشین کارت ملی می شه و مقدمات اولیه، لوازم سخت افزاری و نرم افزارهای نصب شده، و کارای آزمایشی اون با ارسال کارت ملی هوشمند در شهر مقدس قم بزودی شروع و در ادامه هم با شروع عمومی ارسال کارت به خونواده های معظم شهدا اولین کارتها صادر می شه.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: الان ۱۲۵ میلیون سند هویتی و بالغ بر ۱۰۰ میلیون سند ولادت و نزدیک به ۲۵ میلیون سند فوتی داریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *