مشهورترین فوتبالیست‌های متخلف کدامند؟+عکس

خیلی از فوتبالیست های بزرگ جهان به خاطر تخلف های قانونی با پلیس و مقام قضایی روبه رو یا حتی به زندان روونه شده ان.

به گزارش آلامتو به نقل از مهر ؛ زندگی خصوصی خیلی از بازیکنان فوتبال با چیزی که در رسانه از اون ها دیده می شه، فرق داره. در زندگی بعضی این ستاره ها جرایم ریز و بزرگ اخلاقی، اقتصادی یا تخلفات راهنمایی رانندگی دیده می شه.

لیونل مسی؛ فرار مالیاتی ۴میلیون یورویی

«»، ستاره آرژانتینی باشگاه بارسلونا امسال روونه دادگاه شد. مسی و پدرش که مدیر برنامهش حساب می شه، دوباره به اتهام فرار مالیاتی بوسیله دادگاه اسپانیا احضار شدن. اتهام خونواده مسی این بوده که بیشتر از ۴ میلیون یورو از درآمد ایشون رو به جای پرداخت به اداره مالیات در بانک نگاه داشتن و این در حالیه که مسی بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ حدود ۱۶میلیون یورو از باشگاه بارسلونا دریافت کرده. البته این بدون درنظرگرفتن درآمد ایشون از شرکت های تبلیغاتیه!

کافه مسی.jpg

شون توک؛ توهین به مسلمانان

سال گذشته، پلیس انگلیس بازیکن ایرلندی باشگاه «ویتون آلبیون» رو به خاطر اظهارات توهین آمیزش به مسلمانان بازداشت کرد. ماجرا از این قراره که سال گذشته در لندن سربازی انگلیسی به ضرب چاقوی دو مرد کشته شد. انگلیسی ها این حادثه رو تروریستی خوندن و اون رو به گروه های تروریستی نسبت دادن. این عمل باعث شد تا موج اسلام سیتزی این کشور رو فرا بگیره.

عکس العمل های تند به قتل این سرباز انگلیسی به جهان فوتبال هم کشیده شد. «شون توک» بازیکن باشگاه ویتون آلبیون انگلیس در واکنشی تند و غیرمنطقی خواهان آتیش زدن مساجد بریتانیا و بریدن سر کودکان مسلمون شد!

پلیس انگلیس پس از سخنان این بازیکن ایرلندی اون رو دستگیر کرده. رسانه های انگلیسی سخنان این بازیکن ایرلندی رو «غیرمنطقی» خوندن و خواهان جریمه و محرومیت اون شدن و البته باشگاه ویتون آلبیون هم در بیانیه ای اعلام کرد که سخنان بازیکن ایرلندیش هیچ ربطی به باشگاه نداره.

1369858333.jpg

اولی هوینس؛ سه ونیم سال زندان برا فرار از مالیات

«اولی هوینس»، رئیس باشگاه بایرن مونیخ هم به دلیل فرار مالیاتی به سه و نیم سال حبس در زندان لندسبرگ محکوم شد. هوینس در تاریخ ۱۶ مارس به دلیل فرار مالیاتی و باز کردن حسابی به ارزش ۲۲/۵ میلیون پوند تو یه بانک مخفی سوئیسی به سه و نیم سال زندان محکوم شد. با مثل این جرایم در کشور آلمان شدیدا برخورد می شه و حتی تا ۱۰ سال زندان هم واسه اون ها در نظر گرفته می شه.

هوینس یکی از ستارگان تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی ۱۹۷۴ بود و به این تیم کمک کرد تا قهرمون این رقابت ها شه. اون در دوران حضور ۳۵ ساله خود در این باشگاه به بایرن مونیخ کمک کرد تا به یکی از قدرت های مسلم و همیشگی فوتبال تبدیل شه. بایرن سال گذشته موفق شد، قهرمون رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شه.

354461_257.jpg

کریستیانو رونالدو؛ تصادف به خاطر سرعت غیرمجاز

«» ستاره فعلی باشگاه رئال مادرید هم در کارنامه خود تخلفات راهنمایی و رانندگی داره. نزدیک به شش سال پیش وقتی که اون از تمرین تیم سابقش (منچستر یونایتد) بازمی گشت، با سرعتی برابر ۲۰۰ کیلومتر در ساعت درحال رانندگی بود. این در حالیه که سرعت مجاز ۶۰ کیلومتر بوده. به دلیل همین سرعت بالا ، این بازیکن پرتغالی، کنترل اتومبیل خود رو از دست داده و به دیوار بغل دستی تونل برخورد کرده بود. همین حادثه باعث رودررویی ایشون با پلیس شد.

پلیس لندن در گزارش این حادثه آورده بود که آزمایش الکل از راننده گرفته نشده و اون باید خود رو به اداره پلیس معرفی کنه. پلیس به این بازیکن اجازه استفاده کردن از بیمه رو نداد؛ چون که در این حادثه مقصر اصلی رونالدو بوده که با سرعتی غیرمجاز رانندگی می کرده.

فراری تصادفی رونالدو.jpg

نیمار؛ بازم تخلفات مالیاتی

«نیمار» هم یکی از بازیکنان بارسلونا هستش که به فرار مالیاتی متهمه. در رسیدگی به اتهام فرار مالیاتی باشگاه بارسلونا در رابطه با به خدمت گرفتن نیمار، پدر این بازیکن به عنوان تماشاگر در دادگاه حاضر شد و به ادای توضیحات پرداخت. باشگاه بارسلونا متهمه که موقع استخدام ایشون، رقم واقعی این نقل و انتقال رو به مقامات مالیاتی اعلام نکرده. این اتهام باعث استعفای «ساندرو روسل»، رئیس قبلی این باشگاه شد و پس از اون بود که بارسلونا اعلام کرد واسه به خدمت گرفتن نیمار و هزینه های جانبی همه با هم مبلغ ۸۶ میلیون یورو پرداخت کرده. این مبلغ در شرایطی اعلام شد که این باشگاه قبلا از پرداخت مبلغ ۵۷ میلیون یورو خبر داده بود.

301973_heroa.jpg

فرانتس بکن باوئر؛ تبانی واسه تعیین میزبان جام جهانی

«فرانتس بکن باوئر» بوسیله فیفا از همه فعالیتای فوتبالی خود به مدت ۹۰ روز محروم شد. دلیل این تصمیم، نبود همکاری ایشون با فیفا در پرونده تبانی انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانیه. قهرمون قبلی فوتبال جهان، یکی از اعضای صاحب رای در کمیته اجرایی فیفا در دسامبر ۲۰۱۰ بود که در آخر قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب گردید. قبلا هم نشریه Sunday Times در گزارشی عنوان کرده بود که قطر با پرداخت رشوه برابر سه میلیون پوند در ماراتن میزبانی پیروز شد.

می گن محمد بن همام رئیس قبلی فدراسیون فوتبال آسیا و معاون قبلی فیفا در برگزاری جلسات سری با خونواده سلطنتی قطر و دست کم هفت نفر از مجمع اجرایی انتخاب میزبان دست داشته.

beckenbauer_2_2.jpg

مارادونا؛ از دوپینگ تا توهین

«دیه گو مارادونا» همونطور که در زمین بازی پرسروصدا بود، در حاشیه های فوتبالی هم جنجالی بوده. اسطوره فوتبال جهان که در جام جهانی سالای ۱۹۸۶ و ۱۹۹۰ با آرژانتین خوش درخشیده بود، دوران حضورش در تیم ملی آرژانتین رو با مثبت شدن آزمایش دوپینگش در جام جهانی ۱۹۹۴ تموم کرد. بعد از این رسوایی ایشون به کشورش برگردونده شد. مارادونا بعدا اعلام کرد با توافق فیفا از دارو واسه کاهش وزن استفاده کرده و غیر از اون چند تن از دیگر بازیکنان تیم ملی آرژانتین هم دوپینگ کرده بودن. در واقع اون این اتهام رو نپذیرفت اما در سال های بعد به اعتیاد به کوکائین دچار شد. این بازیکن قبلی فوتبال، امسال به جرم توهین به «سرخیو باتیستا» به دادگاه فراخوانده شد. اون که قبل از باتیستا سرمربی گری تیم آرژانتین رو رو دوش داشت، پس از حذف آرژانتین از کوپا آمه ریکا بیان کرد این مربی از بازیکنان آرژانتین رشوه دریافت می کرده تا به اونا بازی دهد. دادگاه، مارادونا رو به پرداخت ۳۹ هزار پزو (۴،۶۰۰ دلار) محکوم کرد.

n00045916-b.jpg

فرانک ریبری و کریم بنزما؛ رسوایی اخلاقی

این دو بازیکن هم سال گذشته به دلیل مشکلات اخلاقی به دادگاه فراخوانده شدن. این دو که از ۴ سال قبل از دادگاهی شدنشون، متهم به رابطه حروم با زنی کمتر از سن قانونی بودن، در دوره جدید برگزاری دادگاه این پرونده حضور نیافتند. دو ستاره نامبرده از راه وکلای خود اعلام کردن به دلیل درگیربودن در برنامه تیمی، امکان حضور ندارن. از این واسه مراتب معذرت خواهی خود رو به مسئولان دادگاه اعلام کردن. این دو بازیکن درست قبل از برگزاری جام جهانی ۲۰۱۰ در آفریقای جنوبی با این دختر رابطه داشتن. ریبری و بنزما ادعا کردن، از این موضوع اطلاعی نداشتن. دادگاه پس از اون به بررسی و جمع آوری اسناد پرداخت و به دلیل نبود توانایی واسه ثابت کردن این موضوع، پرونده رو مختومه اعلام و این دو بازیکن رو تبرئه کرد.

507087-france-crime-prostitution-ribery-benzema.jpg

مارکو رویس؛ جریمه سنگین واسه نداشتن گواهینامه

«مارکو رویس»، ستاره تیم ملی فوتبال آلمان و باشگاه بورسیا دورتموند بدون داشتن گواهینامه رانندگی پشت فرمون نشسته و پلیس آلمان اون رو ۵۴۰ هزار یورو جریمه کرده. دادستانی دورتموند این فوتبالیست رو به خاطر خلافکاری بیشتر از ۵۴۰ هزار یورو (نزدیک ۸۰۰ هزار دلار) جریمه کرده. مارکو رویس هم به دنبال این جریمه نقدی به اشتباه خود اعتراف کرده.

مارکو رویس از سال ۲۰۱۱ دست کم ۵ بار به جرم سرعت غیرمجاز اتومبیلش ضبط و خودش هم جریمه شده. همون سال، گواهینامه اون هم از ایشون گرفته شده اما در تموم این سه سال، رویس بدون گواهینامه رانندگی کرده. به طوریکه پلیس آلمان،کل جرایم رویس رو ۶۷۰ هزار دلار گزارش داده

آخرین نمونه از تخلفات رویس، حدودیک ماه پیش اتفاق افتاد که اون با سرعت غیرمجاز در حال رانندگی بود. رویس در این مورد گفت: «قبول دارم که تا الان کارای احمقانه ای موقع رانندگی انجام میدادم. درس ام رو یاد گرفتیم و قول می دم دیگه تخلفی انجام ندم.»

n00063826-b.jpg

همسران بازیکنان رئال مادرید با حجاب در مسجد!+عکس

باحال و خواندنی درباره لیونل مسی

noindex اخبار داغ فوتبالی خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *