مشهورترین هکرهای جهان + عکس

لیستی از مشهورترین هکرهای جهان که هر یک خسارات زیادی رو به شرکتهای جور واجور وارد آورده ان و در نشریه تلگراف منتشر شده، ارائه می شه.

کوین میتنیک:

شاید یکی از مشهورترین هکرهای جهان در نسل خود کوین میتنیک باشه. وزارت دادگستری آمریکا از این فرد به عنوان “بزرگترین مجرم رایانه ای در تاریخ آمریکا” یاد می کنه.

ایشون با نام مستعار Hacker Poster Boy به سیستم رایانه ای بعضی از مهمترین شرکتهای فناوری و ارتباطاتی مثل نوکیا، فوجیتسو و موتورولا نفوذ کرد. ایشون آخرسر در سال ۱۹۹۵ بوسیله FBI بازداشت شده و با اعتراف به چندین اتهام وارد شده به پنج سال زندان محکوم شد. پس از آزادی در سال ۲۰۰۰ میتنیک حالا ریاست شرکت مشاور ایمنی رایانه ای رو بردوش داشته و از تکنیکهای هک به عنوان مهندسی اجتماعی یاد می کنه.

کوین پولسن:

نفوذ به خطوط تلفنی ایستگاه رادیویی لس آنجلس به خاطر برنده شدن در رقابت تلفنی که ایستگاه رادیویی در حال اجرای اون بود، اولین رسوایی فعالیتهای هکری پولسن هستش. ایشون با نام مستعار “دانته تاریک” جرائم رایانه ای دیگری مثل هک کردن پایگاه داده های تجسسهای فدرال رو مرتکب شده و پس از اون دستگیر شد. ایشون پس از آزادی حرفه روزنامه نگاری رو در پیش گرفته.

آدرین لامو:

لامو به دلیل به کار گیری کافی شاپها، کتابخانه ها و کافی نتا واسه فعالیتهای خود به “هکر بی خانمان” معروف شده بود. بیشتر فعالیتهای ایشون در نفوذ به شبکه های رایانه ای شرکتهای جور واجور و گزارش مشکل و نقطه ضعف این شبکه ها به شرکتهای مالک شبکه ها بود. یکی از بزرگترین ادعاهای لامو نفوذ به شبکه نیویورک تایمز و اضافه کردن نام خود به پایگاه داده های کارشناسان این پایگاه بوده. لامو الان یه روزنامه تصویر.

استفن وزنیاک:

ایشون به دلیل اینکه یکی از بنیانگذران شرکت اپل هستش از معروفیت بالایی برخورداره، ایشون فعالیتهای خود رو در مورد هک با نفوذ به تلفنهای همراه شروع کرد. به گزارش مهر، ایشون در حالی که در دانشگاه کالیفرنیا مشغول به تحصیل بود واسه همکلاسیای خود ابزاری به نام جعبه آبی ساخت که به اونا امکان مکالمات راه دور دراز مدت رو به صورت رایگان می داد. وزنیاک با شروع پروژه ساخت یه رایانه از ادامه تحصیل صرف نظر کرده و به همراه دوست خود استیو جابز رایانه اپل رو به وجود آوردن.

لوید بلنکن شیپ:

لوید بلنکن شیپ با نام مستعار “مرشد” از اعضای چندین گروه از هکرها در دهه ۱۹۸۰ بوده. از بزرگترین عوامل به معروفیت رسیدن ایشون نوشتن کتابی به نام “بیانیه هکر” یا “باطن یه هکر” بوده که پس از دستگیری اش در سال ۱۹۸۶ نوشته شده. در این کتاب تنها جرم هکرها کنجکاوی گفته شده.

مایکل کالک:

مایکل کالک در سن ۱۵ سالگی با هک کردن تعدادی از مشهورترین وب سایتهای اقتصادی جهان شناسایی شد. کالک در سال ۲۰۰۰ با نام مستعار “پسر مافیایی” به ۷۵ رایانه در ۵۲ شبکه جور واجور حمله کرد که این حمله سایتهایی مانند eBa، آمازون و یاهو رو تحت تاثیر قرار داد. ایشون پس از صحبت اون لاینی درباره جرمی که مرتکب شده دستگیر شده و به هشت ماه حبس باز، یه سال مجازات حبس تعلیقی، محدودیت در به کار گیری اینترنت و پرداخت خسارت نقدی محکوم شد.

رابرت تاپان موریس:

رابرت تاپان موریس در نوامبر ۱۹۸۸ یه ویروس رایانه ای از دانشگاه کرنل در حدود ۶ هزار رایانه رو از کار انداخته و میلیونها دلار خسارت به بار آورد. خالق این ویروس رابرت تاپان موریس اولین فردیه که به جرم تخلف رایانه ای و سو به کار گیری اون محکوم به مجازات شد.

ایشون اعلام کرد ویروس گسترده شده با هدف آسیب رسوندن به اینترنت نبوده و فقط با هدف سبک سنگین کردن وسعت اینترنت وارد این شبکه شده. با این حال این ادعاها کمکی به ایشون نکرده و ایشون به سه سال حبس تعلیقی، چهار هزار ساعت خدمات اجتماعی و پرداخت خسارت نقدی سنگینی شد. نمونه سی دی شامل این ویروس داغون کننده الان در موزه علوم بوستون در برابر دید قرار داره.

The Master of Deception:

این گروه از هکرها در اواسط دهه ۸۰ سیستم خطوط تلفن آمریکا رو مورد هدف قرار دادن و به سیستم رایانه های AT&T نفوذ کردن. این گروه کم کم و با دستگیر شدن اعضای اون در سال ۱۹۹۲ غیر فعال شد.

دیوید اسمیت:

ایشون خالق ویروس ملیسا اولین ویروس رایانه ای که از راه اینترنت انتقال پیدا می کنه بوده. اسمیت مدت کوتاهی پس از گسترش این ویروس دستگیر شده و به دلیل به بار آوردن خسارتی در حدود ۸۰ میلیون دلار محکوم به زندان شد.

استیو جاشان:

ایشون به دلیل نوشتن ویروسهای Netsky و Sasser در سال ۲۰۰۴ و در حالی که دوره نوجوونی خود رو سپری می کرد، متهم شناخته شد. این ویروسا مسئول گسترش ۷۰ درصد از نرم افزارهای داغون کننده یا Malwareا در اینترنت به حساب می رفتن. ایشون حالا به استخدام یه شرکت ایمنی رایانه ای دراومده.

چیجوری هک نشیم؟

هک آفلاین کامپیوتر و گوشی موبایل

بازنشر باشگاه خبرنگاران هک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *