مشکل ترین ماراتن های جهان + عکس

دوی ماراتن یکی از معروفترین شکل های جور واجور مسابقات دو در طول بازیای المپیکه که هر ساله تعداد خیلی از افراد رو به خود جلب می کنه. اما ماراتنایی هم در دنیا هست که کمتر کسی واسه شرکت در اون داوطلب می شه. در این مطلب شما رو با سخترین ماراتنای جهان آشنا می کنیم.

 

ماراتون در برف

ماراتون در برف

این مسابقه ماراتن که به طول ۴۲ کیلومتر برگزار می شه یکی از سخترین دوهای ماراتن در جهان هستش. در این مسابقه شما باید با هوای بسیار سرد، برف و بوران و طوفانای شدید دست و پنجه نرم کنین. باید از خود سوال کنین که می تونین با این شرایط دست و پنجه نرم کنین. این مسابقه روی یخ و آبهای سرد برگزار می شه.

 

ماراتن ۱۰۰ کیلومتری در قطب شمال

ماراتن 100 کیلومتری در قطب شمال

یه ماراتن دیگه در قطب شمال که هرساله در روز ۱۵ دسامبر برگزار می شه ، ماراتن ۱۰۰ کیلومتره. این مسابقه یکی از سخترین ۱۰۰ کیلومترهای موجود در دنیاس که تنها عده محدودی در دنیا توان به اتمام رسوندن اون رو دارن. این مسابقه در وقتی برگزار می شه که آفتاب قطبی به صورت ۲۴ ساعته در حال تابشه و همیشه شما آفتاب رو در بالای سر خود دارین.

 

ماراتن ۲۴ ساعته نامیبیا

ماراتن 24 ساعته نامیبیا

این مارتن به طول ۱۲۶ کیلومتر از سال ۲۰۰۸ در صحرای نامیب برگزار می شه یکی از سنگین ترین ماراتنای دنیا هستش. شرکت کنندگان در طول این مسابقه باید مسافتی در حدود ۱۲۶ کیلومتر رو در مدت ۲۴ ساعت طی کنن. در طول طی راه شرکت کنندگان باید تموم آذوقه و وسایل لازم خود رو حمل کنن. این وسط درجه گرما در طول روز تا ۴۵ درجه سانتی گراد بالای صفر و چندین درجه زیر صفر در طول شب می رسه.

 

ماراتنی در دره مرگ

ماراتنی در دره مرگ

این ماراتن یکی دیگه از سخترین مسابقات موجود در دنیا هستش که هر ساله در میونه ماه جولای و به طول ۲۱۵ کیلومتر از منطقه ” Badwater Basin ” در دره مرگ در کالیفرنیا شروع می شه و در کوه ویتنی تموم میشه. ارتفاع نقطه شروع از سطح دریا منفی ۸۵ متر و ارتفاع نقطه پایان ۲۵۴۸ متر از سطح دریا هستش. دمای هوا در طول روز در زمان برگزاری این مسابقه ممکنه به ۴۹ درجه سانتی گراد هم برسه.

 

“اسپارتاتلون” ماراتن ۲۰۰ کیلومتری

این مسابقه در ساعت ۷ صبح آخرین روز جمعه در هر ماه سپتامبر در پایه های تپه های “آکروپلیس” شروع می شه. شرکت کنندگان در اول به سمت “کانال کورینس” می رن که مسافتی در حدود ۷۸٫۵ کیلومتر رو در بر میگیره. بعد شرکت کنندگان به سمت قله پارتنیو میره که اون راه در حدود ۱۵۹ کیلومتره. پس از اون هم باید در بزرگراه “اسپارتا” به حرکت ادامه تا به تابلوی ۲۰۰ کیلومتر برسن.

 

ماراتن شنا

ماراتن شنا

این مسابقه ماراتن از سال ۱۹۸۶ به این سو در حال برگزاریه و مدت اون ۶ روز و به طول ۲۴۵ کیلومتره. طولانی ترین بخش این ماراتن ۹۱ کیلومتره. طول کل مسابقه ۶ برابر یه ماراتن عادیه و کلا به عنوان سخترین مسابقه پیاده روی در جهان شناخته می شه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *