مصاحبه خواندنی با کریس رونالدو!

مصاحبه خواندنی با کریس رونالدو!

ثروتم روز به روز در حال زیاد شدنه. برادرم اداره بعضی اموال منو بردوش داره . داراییام زیاده ولی من همون کریستیانوی قبلی هستم.

 

گل: کریستیانو رونالدو از اینکه مجله اقتصادی ‘ فوربس’ ثروت اون رو با دودلی ۱۶۰ میلیون دلار اعلام کرده ناراضیه و می گوید: ثروت من روی کاغذ بیشتر از ۲۴۵ میلیون دلاره. فوربسی ها از رونالدو به عنوان مظهر ثروت درفوتبال امروز جهان مصاحبه ای گرفته ان که رونالدو در اون از زوایای کمتر گفته شده زندگی اش می گوید. رونالدو در این مصاحبه گفته: پول براش در درجه سوم اهمیته. اول پسر و خونواده اش و بعد فوتبال براش مهمترین هستن. این یه گفت وگوی جذابه که با یکی از مهم ترین نشریات اقتصادی جهان انجام شده.

 

پولدار بدون تکبر: من عاشق خونواده ام هستم

 

ستاره رئال مادرید که تازگیا پیشنهاد ۲۰ میلیون پوند در سال واسه پیوستن به منچسترسیتی رو رد کرد، در فقر کامل در پرتغال رشد کرد و می گوید نمی گذارد ثروتش روحیه پسرش رو فاسد کنه.

 

اون که کاتولیک معتقدی با یه گردنبند صلیبه در این مورد می گوید با اینکه در فقر بزرگ شده و حالا بسیار ثروتمنده ولی متکبر نیس و اجازه نمیده پسرش هم متکبر شه.

 

رونالدو گفت: ما بسیار فقیر بودیم، نه اسباب بازی داشتیم و نه هدیه کریسمس. با برادرم و دو خواهرم تو یه اتاق می خوابیدیم. اتاقمون کوچیک بود اما من اهمیت نمی دادم. به داداش و خواهرام بسیار نزدیک هستم. به هم عشق می ورزیم. اون زمان از نظر من همه چیز طبیعی بود و همه تو یه اتاق با خوشحالی زندگی می کردیم.

 

پلاک CR7

 

با این حال واسه پسر رونالدو زندگی در اینجور اتاقی غیرقابل تصوره. کریستیانو ۲۶ ساله مبلغ زیادی خرج کرد تا پلاک “CR7” رو بر خونه پنج میلیون پوندیش در مادرید نصب و این خونه رو به اسباب و وسایل راحت و مدرن مجهز کنه.

 

ماه پیش شیخ منصور مالک باشگاه منچسترسیتی پیشنهادی نجومی به رونالدو داد ولی اون می گوید الان نمی خواد مادرید رو ترک کنه. هرچند که اگه یه روز بخواد از اسپانیا بره شک نداشته باشین لیگ برتر و شمال غرب انگلیس رو بهتر می دونه.

 

رونالدو که دو سال پیش در ازای ۸۰ میلیون پوند به رئال مادرید ملحق شد و گرانترین بازیکن جهان لقب گرفت، گفت: این بیشترین ولخرجی بود که من تا بحال کردم.

 

اولین باری که سوار هواپیما شدم

 

رونالدو که نام کامل اون ‘ کریستیانو دوس سانتوس آویرا’ است در سال ۲۰۰۳ مورد توجه سر الکس فرگوسن سرمربی منجستریونایتد قرار گرفت و قراردادی ۱۲ میلیون پوندی با این باشگاه امضا کرد.

 

ایشون گفت: این اولین بار بود که سوار هواپیما می شدم. اون موقع فقط بازی فوتبال بلد بودم. اما امروز شرکت های جور واجور با رونالدو قرارداد تبلیغاتی می بندند و اون حالا یکی از فوتبالیست های میلیونر و پولدار دنیا هستش.

 

مادر آشپز و پدر باغبان

 

زندگی خونواده آویرا بسیار ساده بود. مادر اون ‘ دولورس’ آشپز و پدرش ‘ ژوزه’ باغبان بود و به سختی نون شب خود رو تامین می کردن. مادرش زن سرسختیه که پسرش رو هم پر طاقت و سمج و مذهبی تربیت کرده ، البته در کنار عشق بسیار زیاد مادری.

 

رونالدو می گوید: «به دلیل شرایط خاص زندگی، هیچوقت به آرزوهای کودکی ام نرسیده ام. اما از نظر عاطفی لوس و وابسته به خونواده و پدر و مادرم هستم.»

 

وقتی از مدرسه اخراج شدم

 

وقتی که صحبت از دوران کودکی و مدرسه می شه اون نمی خواهد بعضی خاطرات رو به یاد بیاره. رونالدو می گوید: من در مدرسه بسیار محبوب بودم اما با بقیه خیلی رابطه برقرار نمی کردم. تنبل نبودم ولی مدرسه رو هم دوست نداشتم. یه بار به طرف معلم کلاس صندلی پرتاب کردم که منو اخراج کردن.

 

ایشون در جواب به این سوال که به چه دلیل اینجور کرد، گفت: چون به من بی احترامی کرد. دولورس که از رفتارای خودسرانه پسرش ناامید شده بود عزمشو جزم کرد توجه اون رو معطوف فوتبال کنه.

 

رونالدو گفت: می دونستن که من بچه بااستعدادی هستم. وقتی که ۱۴ ساله شدم فکر کردم بد نیس به طور نیمه حرفه ای به فوتبال بپردازم. همه چیز خوب پیش می رفت ولی وقتی ۲۲ ساله شدم و به منچستریونایتد رفتم به این فکر رسیدم که بهترین هستم.

 

من خیلی حرفه ای، قوی و سریع هستم

 

این بازیکن پرتغالی فصل گذشته بهترین دوران حرفه ای فوتبال خود رو در رئال مادرید گذراند ، ۵۳ گل زد و صاحب کفش طلای اروپا به عنوان بهترین گلزن در دو لیگ متفاوت شد.

 

اون درباره دلیل موفقیت خود می گوید: واسه اینه که من به بازی مسلط ، قوی ، بسیار سریع و خیلی حرفه ای هستم.

 

به کلوپ های شبونه نمی روم

 

در حالی که شایعات بسیاری درباره حاشیه های این بازیکن مطرح می شه، اما شرایط بدنی ایشون نشون می دهد که رونالدو به طور کامل مراقب خود هست. ایشون در باره اوقات فراغت و دوران تعطیلات خود می گوید: ترجیح می دهم در خونه با دوستانم باشم.خیلی از جوانان دنبال عیاشی و خوشگذرونی در کلوپ ها هستن ، این وضعیت مخصوصا در انگلیس بدتره. جوانان اسپانیا از این نظر بهتر و سالم تر هستن.

 

رونالدو گفت که خیلی با بقیه بازیکنان فوتبال رابطه دوستی برقرار نمی کنه. یکی از دوستان واقعی من ریو فردینانده، خنده های اون واقعیه، با وین رونی هم مرتب صحبت می کنم. من دوستان و کلوپ خاص خود رو دارم ، دوستانم کسائی هستن که منو یه مدت طولانی می شناسن.

 

ایشون در ضمن گفت: مراقب دوستانم هستم ، اونا رو به هتل های پنج ستاره می برم ، براشون هواپیمای خصوصی می گیرم و مشکلی با اونا ندارم. دوست دارم دوستانم خوشحال باشن.

 

دست و دل بازی واسه خونواده

 

رونالدو از این که تونسته با ثروت خود خونواده اش رو پشتیبانی کنه هم خوشحاله. اون گفت: واسه مادرم یه خونه ۴۰۰ هزار پوندی در پرتغال خریدم . اون با پسرم زندگی می کنه. واسه خواهرم هم یه خونه خریدم.

 

این بازیکن پرتغالی کارای تجاری هم انجام می دهد که اداره و کنترل اون بردوش خونواده اشه.

 

ایشون گفت: من روی پول نشسته ام. هفته ای ۴۰۰ هزار پوند درآمد دارم ولی همه اون رو خرج نمی کنم، ثروتم روز به روز در حال زیاد شدنه. برادرم اداره بعضی اموال منو بردوش داره . دارایی های من زیاده ولی من همون کریستیانو قبلی هستم.

 

هرچند که رونالدو واسه اطرافیانش دست و دلبازه ولی مبلغی هم در ماه به خودش اختصاص می دهد. اون هر ماه هشت هزار پوند خرج لباس هاش می کنه و یه کلکسیون کفش داره.

 

اون در تعطیلات گذشته خونواده اش رو به میامی برد و اونا رو در هتلی اسکان داد که قیمت اون هر شب ۱۳ هزار و ۵۰۰ پوند بود.بعضی وقتا ۱۸۰ هزار پوند در سال واسه پرواز خصوصی واسه دوستان و خونواده اش می پردازه.

 

این بازیکن پرتغالی کلکسیونی از گردنبند های صلیب هم داره و باور داره تموم هدایایش موهبتی از طرف خداس.

 

بابام یه الکلی بود…

 

رونالدو برخلاف چیزی که نشون می دهد یه آدم خجالتی و درون گرا هستش که می گوید بیشتر نسبت به رفتارش سوء برداشت می شه.

 

اون دلتنگ پدرشه که وقتی که ۱۹ ساله بود درگذشت و می گوید موفقیت های اون در میدون فوتبال و تجارت هیچوقت نتونسته از اندوه از دست دادن پدرش کم کنه.

 

ایشون گفت: البته پدر من یه الکلی بود و هیچوقت نمی فهمید من چیکار می کنم. من بازیکن با استعدادی بودم که به انگلیس رفتم. خیلی از بازیکنان به انگلیس میرن ولی باید قبول کرد سخته به کشوری بیگانه برید و در اونجا بهترین باشین.

رونالدو در جواب به این سوال که اگه فوتبالیست نبود چه حرفه ای رو انتخاب می کرد، با خنده جواب داد: نمی دانم… شاید یه نویسنده یا یه مدل.

 

منبع:goal.com

جمع آوری: آلامتو

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *