مصرف این نوشیدنی در سحر موجب تشنگی بیش از حد شما می‌شود

مصرف زیادتر از اندازه این نوشیدنی شما رو تشنه می کنه

مصرف زیادتر از اندازه این نوشیدنی شما رو تشنه می کنه و …

نوشیدن چای در سحر موجب تشنگی می شه

نوشیدن بیشتر از اندازه چای در وعده سحری باعث افزایش دفع ادرار و از دست رفتن نمک های معدنی که بدن در طول روز به اون احتیاج داره، می شه و تشنگی فرد رو به دنبال داره.

مصرف زیادتر از اندازه چای در وعده سحر موجب بروز تشنگی در طول روز می شه.

نوشیدن آب زیاد هم به هنگام افطار موجب مشکل در هضم مواد غذایی می شه هم اینکه افراد باید از مصرف بیشتر از ۲ فنجون چای در وعده سحری دوری کنن به دلیل اینکه چای زیاد باعث افزایش دفع ادرار و از دست رفتن نمک های معدنی که بدن در طول روز به اون احتیاج داره، می شه.

علی ابوالحبیب، متخصص داخلی اعلام می داره: مصرف چای و آب جوش در وعده سحر به دلیل اینکه سلول های کلیه رو به کار می اندازد و موجب افزایش ادرار می شه موجب بروز تشنگی در طول روزه داری می شه.

به گفته ایشون، آب بر اثر جوشیدن املاح خود رو از دست می دهد و اگه به طور مرتب مصرف شه با خون ترکیب شده و املاح رو دفع می کنه به دلیل اینکه آب حکم آب مقطر رو پیدا می کنه و بدن با کمبود املاح مواجه می شه.

این متخصص داخلی می افزاید: آب جوش مدره و با مصرف تکراری اون سلول های کلیه آسیب می بیند که به دنبال اون مایعات به درد بخور از بدن دفع می شه. به خاطر همین پلاسما و خون غلیظ می شه و مشکلات جانبی خود رو به دنبال داره.

قهوه در مقایسه با چای مضرتره. یه فنجون قهوه به اندازه یه قرص آروم بخش موثره. مضرات قهوه بیشتر از چایه و سیستم گوارشی آدم رو دچار اختلال می کنه.

مرتضی صفوی، متخصص تغذیه هم گفت: ادما از نوشیدن زیاد چای در وعده سحری دوری کنن چون باعث افزایش ادرار و دفع مواد معدنی لازم بدن و بروز تشنگی در طول روز می شه.

به گفته ایشون، نوشیدن بیشتر از اندازه چای در وعده سحری باعث افزایش دفع ادرار و از دست رفتن نمک های معدنی که بدن در طول روز به اون احتیاج داره می شه.

این متخصص تغذیه می افزاید: پیشنهاد می شه در وعده های سحری و افطار از پرخوری، مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی و غذاهای شامل مقادیر زیاد قندهای ساده مثل قند و شکر دوری کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *