مصرف مشروبات الکلی دست‌ساز با ۷ کشته

deadبه دنبال مصرف مشروبات الکلی دست ساز در شهرستان رفسنجان، تعداد زیادی مسموم و روونه بیمارستان های این شهرو شهرستان های مجاور شدن. این وسط آمار های ضد و خلاف از کشته شدن هفت تا ۱۰ نفر و مسمومیت ۵۰۰ نفر هم انتشار پیدا کرده.

به گزارش آلامتو به نقل از جام جم، عصر روز چهارشنبه هشتم خرداد پسر جوونی در حالی که بی هوش بود، بوسیله خونواده اش به بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) رفسنجان انتقال یافت. پرستاران در بررسی وضع مریض فهمیدن اون بر اثر مصرف الکل دست ساز مسموم و بی هوش شده که باوجود تلاش پزشکان، ایشون بر اثر مسمومیت شدید جان خودشو از دست داد.

به دنبال این حادثه، موضوع به مرکز فوریتای پلیسی ۱۱۰ گزارش شد و ماموران با حضور در بیمارستان در تحقیق از خونواده این جوون فهمیدن اون ماده ای به عنوان نیروزا مصرف کرده و نمی دونسته این نوشیدنی الکل دست ساز بوده و باعث مرگش می شه.

با طرح شکایت از طرف خونواده جوون فوت شده، تحقیقات پلیس در این رابطه شروع شد؛ تا این که گزارشایی از بیمارستان در اختیار پلیس قرار گرفت که نشون می داد، افراد دیگری هم به دلیل مصرف مشروبات الکلی دست ساز بشدت مسموم و به بیمارستان منتقل شده و تعدادی از اونا فوت کردن و حال تعدادی دیگه هم وخیمه.

ماموران انتظامی با دریافت این خبر به بیمارستان اعزام شدن و با گزارش موضوع به بازپرس کشیک دادسرای رفسنجان، شناسایی و دستگیری اعضای باند فروش مشروبات الکلی دست ساز رو شروع کردن.

انتقال تعدادزیادی مسموم به بیمارستان علی بن ابیطالب (ع)

در همین رابطه یکی از مسئولان واحد اورژانس بیمارستان رفسنجان به خبرنگار ما گفت: از عصر چهارشنبه گذشته تا عصر جمعه حدود ۵۰۰ نفر مراجعه کرده ا ند که تعدادی از اونا بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز بشدت مسموم شده بودن، به این مرکز انتقال پیدا کردن، اما تعدادی از اونا فوت کرده و تعدادی از اونا بینایی خود رو از دست دادن و حال بقیه هم وخیمه. با این حال بخشی از بیماران در بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) بستری شده و بقیه به دلیل کمبود امکانات، به بیمارستان شهرای کرمان، سیرجان، بردسیر، زرند و یزد انتقال پیدا کردن.

تائید مرگ ۷ نفر در بیمارستان

یکی از مسئولان واحد آی.سی.یو این بیمارستان هم به جام جم گفت: تا الان هفت نفر از آدمایی که بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز مسموم و به بیمارستان علی بن ابیطالب رفسنجان منتقل شدن، فوت کردن. سه نفر بر اثر شدت مسمومیت در بخش آی.سی.یو و دو نفر هم در بخش سی.سی.یو بستری شدن. تعداد زیادی هم در دیگه بخشای بیمارستان تحت درمان قرار دارن.

در همین رابطه واسه به دست آوردن جزییات بیشتر با مسئول روابط عمومی علوم پزشکی دانشگاه کرمان تماس گرفتیم که ایشون بیان کرد اینجور حادثه ای رو شنیده، اما در این مورد اطلاعاتی نداره و باید موضوع رو از مسئولان روابط عمومی علوم پزشکی رفسنجان جویا شیم.

در ادامه واسه تکمیل این گزارش و کسب آخرین خبرا با روابط عمومی اداره علوم پزشکی رفسنجان تماس گرفتیم، اما کسی جوابگو نبود و تلاش واسه گفت وگو با مسئولان این مرکز بی نتیجه موند. این حادثه در حالی رخ داده که فرماندار رفسنجان اعلام داشته، به گفته مرکز انتظامی شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی، مصرف کنندگان حادثه دیده، نوشیدنی رو به عنوان مواد نیروزا جفت و جور و مصرف کرده بودن.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم با ارسال پیامکی به توضیح زیر در این باره اخطار داده: همکاران محترم با در نظر گرفتن گزارش موارد مسمومیت با الکل و مرگ به وجود اومده بوسیله اون لازمه در صورت بروز علائم مسمومیت با الکل، فرد مجروح رو فوری به مراکز درمانی اعزام کنین.

آخرین گزارشا حاکیه، به دنبال این حادثه تلخ، جلسه ای خاص در شورای تامین رفسنجان واسه رسیدگی به این پرونده تشکیل شده و نتیجه اون اعلام می شه. هنوز از تعداد دقیق آدمایی که بر اثر مسمومیت با الکل دست ساز کشته یا بینایی خود رو از دست دادن، اطلاعاتی در دست نیس و بعضی از سایتای محلی تعداد افراد فوت شده رو ده نفر هم اعلام کردن که هنوز از طرف مسئولان تائید نشده.

این در حالیه که مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با توضیح دادن این موضوع که پس از اطلاع رسانی در سطح شهر، بعضیا از شهروندان هم دچار شک شده و به مراکز درمانی مراجعه کردن، به ایسنا گفت: به خاطر همین بعضی آمارها از مسمومیت ۵۰۰ نفر حکایت داشت، اما این تعداد غلطه . ایشون با رد اخبار و شایعات مطرح شده درباره این که همه این افراد تو یه مهمانی مسموم شدن، گفت: همچین چیزی غلطه و حادثه دیدگان از تموم سطح شهر بودن، اما مواردی هم روز چهارشنبه به ما گزارش شد که مربوط به یه جشن عروسی و هم اینکه یه جشن تولد بود.

نجم الدین، جنسیت کل حادثه دیدگان رو مرد و دارای رده سنی زیر ۲۷ سال اعلام و درباره دلیل مسمومیت این افراد هم بیان کرد: نمونه خون این افراد واسه بررسی به بیمارستان علوم پزشکی کرمان و تهران ارسال و با در نظر گرفتن نظرات بالینی کارشناسان، دلیل مسمومیت این افراد مصرف متانول اعلام شده.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با توضیح دادن این موضوع که اورژانس رفسنجان در آماده باش کامله، گفت: سرگیجه، تهوع، دوبینی و نبود تعادل از علائم این مسمومیته و اگر هر کدوم از شهروندان با اینجور نشونه هایی روبه رو شدن، به مراکز اورژانس مراجعه کنن.

ایشون با اشاره به این که روند مراجعه آدما به اورژانس که از چهارشنبه شروع شده بازم ادامه داره، اعلام کرد: البته بیشتر مراجعات مربوط به روز پنجشنبه بود که در همین رابطه از بیمارستانای استان کرمان و شهرهای مجاور هم درخواست کمک کردیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *