مضرات قند و شکر برای زن باردار

Pregnancy Diabetes mellitus ضرر قند و شکر در حاملگی

مصرف زیاد قند و شکر واسه هرکسی مضره و شکی در اون نیس هم اینکه در دوران بارداری باید در مصرف اونا بسیار مراقب بود چراکه میتونه واسه جنین هم مضر باشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از درنگ؛ خانوم‎های باردار به چهار دلیل باید از خوردن قند و شکر و خوراکی‎هایی که زیادتر از اندازه شیرین هستن جلوگیری کنن.

طبیعتا همه افراد می‎دانند که بستنی کاراملی یا دسرهای پر از خامه و شیرینی ضرر دارن اما واسه خانوما در زمان بارداری شرایط کمی فرق داره. در زیر به ۴ نکته درباره به کار گیری قند و شکر در دوران بارداری اشاره می‎کنیم:

مصرف شکر بچتون رو چاق می‎کنه

محققان در تحقیقی جدید روی ۱۰۸۷ مادر و کودک به این نتیجه رسیدن که مادرانی که در دوران بارداری بیشتر نوشیدنی‎های شیرین می‎نوشیدن فرزندانی به دنیا می‎بیارن که در سن حدود ۷ سالگی چاق هستن.

قند باعث ایجاد آلرژی واسه کودکان می‎شه

تحقیقی دیگه در سال ۲۰۱۷ از دانشگاه کوئین ماری لندن مشخص کرد که مصرف کمتر شکر و قند از راه مادران در دوران بارداری اندازه خطر دچار شدن به آسم و آلرژی رو کاهش می‎ دهد.

فروکتوز (قند میوه) زیادتر از اندازه روی رشد جنین تاثیر می‎گذارد

دانشکده داروسازی دانشگاه واشنگتن تحقیقی درباره اندازه فرکتوز مصرفی خانوم‎های باردار داره. طبق این تحقیق مصرف بیشتر از اندازه فروکتوز می‎تونه باعث افزایش اندازه اسید اوریک و تریگلیسرین شه. هر دو هم واسه کودک در زندگی مشکلات متابولیکی ایجاد می‎کنه.

کربوهیدرات‎ها تبدیل به قند می‏ شن

بدیش اینه اگه شما معمولا از چیپس به جای شکلات استفاده می‎کنین، کار خوبی انجام نمی‎بدین. خوراکی‎هایی مانند پاستا یا نون سفید در بدن تبدیل به قند می‏ شن و در نتیجه باعث چاقی بچه از سال ۷ سالگی به بعد هستن.

مواد غذایی خطرناک در دوران بارداری

خواص شیر مادر واسه نوزاد

بارداری درنگ مضرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *