مضرات ماست کپک زده

دکتر سید امیر محمد مرتضویان فارسانی در گفت وگو با خبرنگار سلامت ایسنا، منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: کپکا میکروارگانیسمایی مقاوم در مقابل محیط اسیدی هستن. این سلولا در هر ماده غذایی وجود دارن اما به دلیل سرعت کنه رشد واسه افزایش به زمان کافی و دمای مناسب نیاز دارن.در شرایطی که آلودگی کپکی و مخمری در محصول زیاد باشه احتمال رشد این کپک هست.

: فرآورده های لبنی و تخمیری لبنی به دلیل داشتن pH پایین خاصیت اسیدیته بالایی دارن، بنابر این مناسب واسه رشد کپک در محیط خود هستن که کالاهایی مانند ماست یا دوغ از این دسته ان.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مورد نشونه های تشخیص کپک زدگی در ماست اعلام کرد: ماست در صورت کپک زدگی فسادپذیر شده، ظاهر و طعم اون تغییر می کنه طوری که با بوی بد گندیدگی، تغییر طعم و رنگ ماست با رنگایی هم چون سبز، مشکی، خاکستری و حتی قرمز مواجه میشیم.

دکتر مرتضویان با اشاره به احتمال سمی بودن کپک ماست بیان داشت: خوردن سلولای کپک خطرناکه و در صورت مصرف زیاد اون، امکان دچار شدن به شکل های جور واجور سرطان هست و خود این کپکا می تونن در ترکیب ماست تولید سم کنن.

ایشون وجود آثار کپک زدگی در اجناس لبنی رو نشون شاخص بهداشتی ناجور دونست و گفت: مشاهده کپک در ماست نشون دهنده وجود مشکل در طراحی کارخانه، بهداشت محیط و در کل پروسه تولیده که از نظر فرهنگی و بهداشتی مطلوب نیس.

ایشون در ضمن گفت: بعضی وقتا اصل این آلودگیا به ماده اولیه یعنی شیر ورودی به کارخانه، هوای محیط یا بسته بندیای آلوده و غیربهداشتی برمیگرده.

دکتر مرتضویان با تأکید بر نظارت وزارت بهداشت و سازمان استاندارد در پروسه تولید همه فرآورده های تخمیری ادامه داد: استاندارد ملی یه حد مجاز واسه تعداد سلولای کپک موجود در ماست تعیین کرده، طوری که در هر میلی لیتر از ماست تعداد این سلولا نباید بیشتر از ۱۰۰ باشه.

ضرورت نگهداری ماست در دمای ۵ تا ۷ درجه سانتی گراد

ایشون گفت: نکته مهم در جلوگیری از کپک زدن اجناس تخمیری مانند ماست، نگهداری اونا در دمای یخچال یعنی دمایی بین ۵ تا ۷ درجه سانتی گراده. در دمای پایین سرعت رشد کپک کم می شه، اما با افزایش دما سرعت رشد اون زیاد شده و کپک سریع در محیط ظاهر می شه.

دکتر مرتضویان مناسب ترین دما واسه رشد سلولای کپک رو ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد عنوان و پیشنهاد کرد: از نگهداری ماست در فضای بیرون از یخچال دوری شه. بهتره خونواده های کم جمعیت ماست مصرفی خود رو در حجم کم جفت و جور و در مدت کوتاه مصرف کنن تا نگهداری دراز مدت اون منتهی به بروز کپک و فاسد شدن ماست نشه.

بازنشر سیمرغ لبنیات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *