مضرات پوشیدن شلوارهای تنگ !

بررسیای گذشته نشون میدن تعداد، شکل و حرکت اسپرم مردان نسبت به ۳۰ سال گذشته تا حد زیادی آسیب دیده. این اندازه در بررسیای جور واجور ۵۰-۳۰ درصد گزارش شده. زندگی مدرن امروزی، آثار مضر زیادی روی دستگاه تناسلی مردان و زنان داشته….

مضرات پوشیدن شلوارهای تنگ !

زندگی هر عضوی در بدن، به گردش خون و اکسیژن رسانی مناسب بستگی داره. به خاطر همین وقتی جریان خون قلب دچار مشکل می شه، دچار سکته قلبی میشیم. لباسای ناجور و نشستن دراز مدت به خصوص در وضعیتای خاص هم جریان خون ناحیه دستگاه تناسلی رو دچار مشکل می کنه و بعضی وقتا اونو تا حد زیادی کم می کنه. علاوه بر این، تحت فشار قرارگرفتن اعصاب این ناحیه هم مزید بر دلیل می شه و آسیبای وارده رو دو برابر می کنه. پس بهتره به شلواری که می?پوشید بیشتر فکر کنین اما به چه دلیل و چیجوری؟

واسه سلامت جسم، در طراحی لباس باید آناتومی و فیزیولوژی یه تیکه از بدن که لباس واسه اون طراحی می شه، در نظر گرفته شه. این معمولا در کارخانه هایی که لباس استاندارد جفت و جور می کنن، رعایت می شه، ولی خیلی از تولید کنندگان پوشاک، فقط به سود خود فکر می کنن و سلامت و بهداشت اعضای بدن مصرف کننده واسه اونا اهمیتی نداره. امروزه تعداد بسیار خیلی از شلوارها بسیار تنگ و از پارچه های سخت دوخته می شن. پارچه این شلوارها، تقریبا یه سوم کمتر از شلوارهای معمولی و استاندارده. از طرفی چون از جنس نامرغوب جفت و جور می شن، زود استهلاک پیدا می کنن و مصرف کننده مجبور می شه شلوار جدیدی جفت و جور کنه. شلوارهای تنگ و فاق کوتاه، جریان خون دستگاه تناسلی رو شدیدا دچار مشکل می کنن. این وضعیت در حالت نشسته بدتر می شه. بدیش اینه پوشیدن لباس ناجور در ناحیه دستگاه تناسلی، باعث ایجاد علایم خاصی نمی شه که فرد متوجه اون شه ولی در درازمدت آسیبایی به وجود میاد که ممکنه غیرقابل برگشت باشن.

دلیل اینکه بیضها خارج از بدن قراردارند، اینه که واسه کارکرد طبیعی، درجه گرما اونا باید نیم درجه سانتی گراد از درجه گرما بدن کمتر باشه پس هر دلیلی که باعث افزایش درجه گرما اونا شه، باعث آسیب به روند تولید نطفه مردونه (اسپرم) می شه. مثلا در مریضی شایع واریکوسل، وریدهای دور و بر بیضه متسع می شن. این اتساع وریدها باعث افزایش درجه گرما بیضها و آسیب به تولید اسپرم و ناباروری مرد می شه. لباس زیر و شلوارهای تنگ فاق کوتاه و از جنس پارچه سخت، با ۳ کارکرد باعث آسیب به بیضها می شن؛ دچار مشکل شدن جریان خون ناحیه تناسلی، مشکل در تهویه اون و بالارفتن درجه گرما بیضها. نزدیک شدن و چسبیدن بیضها به بدن و یکی شدن درجه گرما اونا با بدن در درازمدت باعث آسیب به تولید اسپرم می شه. اینم بگیم که درجه گرما ایده آل واسه تولید اسپرم طبیعی، تقریبا ۳۳ درجه سانتی گراده.

در ناحیه دستگاه تناسلی مردونه، قسمتی به نام «میاندوراه» یا در اصطلاح پزشکی «پِرینه» هست. میاندوراه در ناحیه بین مقعد و قانون کیسه های بیضه قرار داره و اعصاب مهم ناحیه دستگاه تناسلی از این قسمت عبور می کنن. هر دلیلی که باعث ضربه یا مشکل در این قسمت شه، اعصاب اونو تحت تاثیر قرار میده و این موضوع باعث مشکل در نعوظ می شه. شلوارهای تنگ و فاق کوتاه، یه درز دوخت سفت در خط وسط دارن که ناحیه میاندوراه رو شدیدا تحت فشار قرارمی دهد. واسه داشتن یه رابطه زناشویی موفق باید جریان خون و عصب گیری ناحیه دستگاه تناسلی مرد طبیعی باشه، ولی بعضی مریضیا مانند مریضی قند، فشارخون، چربی بالا، آسیب به نخاع به هر علتی و… از راه دچار مشکل کردن جریان خون و جریان عصبی ناحیه دستگاه تناسلی به ناتوانی جنسی یا مشکل در نعوظ منجر می شن. به خاطر همین حدود ۱۵ درصد آدمایی که دوچرخه سواری حرفه ای انجام میدن، به دلیل فشار همیشگی به ناحیه میاندوراه که باعث مشکل در عصب گیری و مشکل در خون رسانی ناحیه دستگاه تناسلی می شه، دچار ناتوانی جنسی می شن؛ یعنی همون کاری که شلوارهای تنگ و فاق کوتاه در درازمدت با بدن می کنن.

عرق آدم به خودی خود بویی نداره ولی سطح پوست بدن ما پوشیده از هزاران نوع میکروبه. اگه راه مناسبی واسه تبخیر عرق وجود نداشته باشه، در سطح پوست جمع و باعث شکسته شدن باکتریا می شه. با شکستن باکتریا، مواد شیمیا یی آزاد و باعث ایجاد بوی آزار دهنده می شن. بوی عرق دو نقطه از بدن خیلی آزار دهنده س، این دو ناحیه عبارتند از زیربغلا و ناحیه دستگاه تناسلی. دلیل این بو تولید پروتئین و مواد چربی از طریق غدد عرق این نواحیه که باکتریا از اونا تغذیه می کنن. از اونجا که عرق بقیه نقاط بدن شامل مقادیر زیادی نمکه، باکتریا به آسونی نمی تونن از محتویات عرق استفاده کنن. اگه تهویه ناحیه تناسلی به دلیل پوشیدن لباسای تنگ خوب برقرارنباشد، هم بوی تعریق بقیه رو آزرده می کنه، هم کم کم ناحیه تناسلی بوی خاص آزار دهنده ای میگیره که حتی با شستشو هم از بین نمی ره و چون محیط همیشه به دلیل وجود عرق مرطوبه، احتمال عفونتای قارچی بالا میره.

آدمایی که در تموم طول روز با شلوارهای تنگ و فاق کوتاه کار می کنن، اگه به کشالهای ران خود به دقت نگاه کنن، ممکنه لکه های قهوه ای رنگی رو ببینن که همون قارچ پوستیه. حال شما راننده ای رو تصور کنین که در فصل تابستون با شلوار ناجور روزی ۱۰ ساعت مسافرکشی می کنه. حدس بزنین که این فرد به دلیل گرمای زیادتر از اندازه ناحیه دستگاه تناسلی، دچار مشکل شدن جریان خون این ناحیه، دچار مشکل شدن جریان عصبی و تعریق زیادتر از اندازه که امکان تبخیر مناسب اون وجود نداره، در دراز مدت دچار چه مشکلاتی می شه.

 

منبع : Salamat.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *