معجزه طب سنتی و گیاهان دارویی در درمان بیماری ها

herbs گیاهان دارویی

گیاهان دارویی رو می توان به عنوان طعم دهنده های پرخاصیت در آشپزی مورد استفاده قرار داد. گیاهان دارویی هزاران ساله که بوسیله بشر واسه درمان مریضی های جور واجور و بهبود سلامتی و تندرستی استفاده می شن و قدرت درمانی و خواص اونا در تحقیقات مختلفی بوسیله محققین و کارشناسان اثبات شده.

امروزه علم مدرن همیشه در حال کشف خواص جورواجور گیاهان دارویی جور واجور می باشه و از اونا واسه مقابله با مریضی های ساده تا آسیب های پیچیده مانند سرطان استفاده میکرد. در ادامه می خوایم شما رو با بهترین گیاهان دارویی که طب سنتی واسه سلامتی و تندرستی شما پیشنهاد می کنه، آشنا شیم.

ریحان

این گیاه معطر یکی از سبزی هاییه که بسیار واسه سلامتی و تندرستی شما به درد بخور می باشه. ریحان شامل آنتی اکسیدان، ترکیبات ضد عفونی کننده، خواص ضد التهابی و ضد باکتریاییه که به کاهش استرس کمک کرده و سطح سروتونین رو در بدن شما تنظیم می کنه.

نوشیدن چای ریحان به درمان سوءهاضمه کمک کرده و واسه رفع سردرد، کنترل سرطان پستون، درمان نفخ شکم، بهبود اشتها، درمان بریدگی و خراش، تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان سرماخوردگی و سرفه و خیلی از آسیب های دیگه به درد بخور می باشه.

ریحان رو می تونید در کنار غذا میل کرده و یا در پخت و پز ازش استفاده کنین. هم اینکه نوشیدن ۲ تا ۳ مرتبه چای ریحان در طول روز می تونه واسه سلامتی و تندرستی شما به درد بخور باشه.

روش درست کردن چای ریحان :

۱.ده تا پونزده برگ تازه ی ریحان رو درون یه ظرف بریزین.

۲.دو فنجون آب جوش رو روی برگا بریزین.

۳.درب ظرف رو گذاشته و بذارین ۵ دقیقه دم بکشه.

۴.برگ ها رو خارج کرده و از چای ریحان لذت ببرین.

رزماری

رزماری یه گیاه باغی معروف و خیلی خوبه. این گیاه شامل کارنوزول و اسید رزمارینیک می باشه که هردو از آنتی اکسیدان های قوی بوده و نقش مهمی در بهبود سلامتی و تندرستی دارن. این گیاه هم اینکه ضد عفونی کننده، ضد سرطان و ضد التهابه.

رزماری می تونه مثل یه محرک قوی استفاده شده و به تقویت حافظه و تمرکز ذهنی شما کمک کنه. این گیاه هم اینکه با آسیب هایی مثل استرس و اضطراب، سردرد، ریزش مو، درد مفاصل، التهاب، مشکلات گوارشی، سرطان و مریضی های قلبی – عروقی مقابله می کنه.

رزماری با داشتن طعمی قوی می تونه یه چاشنی مناسب واسه سوپ، سالاد، ساندویچ و… باشه.

روش درست کردن چای رزماری :

۱.یه قاشق چایخوری از گیاه رزماری رو داخل یه فنجون آب داغ بریزین.

۲.درب فنجون رو پوشونده و بذارین ۵ دقیقه دم بکشه.

۳.گیاه رو از فنجون خارج کرده و از چای رزماری لذت ببرین.

۴.می تونید این چای رو روزی ۲ تا ۳ مرتبه بخورین.

گیاهان دارویی طب سنتی

رازیانه

رازیانه رو میشه به جربزه فرشته نجات بانوان نامید، گیاهی که می تونه معجزه کنه. رازیانه گیاهیه گلدار از راسته آپیالس (Apiales)، از تیره چتریان (Apiaceae) از سرده رازیانه ها (Foeniculum). این گیاه پر از هورمونهای زنانه س و طبیعتی گرم داره و رطوبتای بدن خانمها رو رفع می کنه . مصرف عرق رازیانه مرغوب پیشنهاد بیشتر پزشکان به خانمای نه تا صد و بیست ساله س .

رازیانه باز کننده گرفتگیا ،انسداد مجاری سینه ،کبد،طحال،کلیه،مثانه و واسه آرامش دردهای اونا که از سردی باشه خوبه.تقویت کننده بینایی چشم و معده و محلل بادها،اخلاط غلیظ افزایش دهنده ترشح شیر ،مخصوصا تازه اون مدر و قانون آوره.

– نوشیدن دم کرده رازیانه باعث افزایش شیر مادر و هم اینکه کاهش وزن می شه.

– رازیانه سموم بدن رو نابود می کنه در بهبود سرماخوردگی و سرفه به خاطر خاصیت خلط آور بودنش موثره..

– رازیانه دارای فیبر فراوانیه که واسه کاهش کلسترول و هم اینکه در پیشگیری از دچار شدن به سرطان روده موثره.

– بخار حاصل از جوشوندن برگ های رازیانه در آب در بهبود و درمان مریضی آسم و برونشیت موثره.

-مقوی و اشتها آوره.

-قانون آوره .

-برگهای رازیانه ادرار آور هستن.

-جوشونده ریشه رازیانه ملین( مسهل) بسیار خوبیه .

-روغن تخم رازیانه،باعث نابود کردن کرم روده می شه.

– رازیانه فعال کننده مغزه.

– دارای هورمون زنانه س در نتیجه در تسریع رشد دختران بسیار موثره.

– در رفع حالت تهوع خوبه.

-بادیان اشتها اوره.

-بهبود دهنده درد مفاصل: روغن رازیـانه رو روی محل دردناک بمالید.

-از دم کرده تخم رازیانه،روزانه به مقدار سه فنجون در درمان آسم ، سرفه و تنگی نفس بسیار موثره.

-دم کرده به مقدار مساوی از رازیانه با زیره سبز در درمان اسهال موثره.

مرزنگوش

مرزنگوش گیاهیه که به عنوان یه چاشنی ثابت در خیلی از غذاهای ایتالیایی، اسپانیایی و مکزیکی استفاده می شه. طعم و عطر این گیاه فوق العاده بوده و هم اینکه خواص زیادی داره.

مرزنگوش شامل ۲ ترکیب بسیاری قوی به نام های کارواکرول و تیمول می باشه که خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی دارن. این گیاه هم اینکه دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد میکروبی، ضد نفخ و… است.

می تونید از مرزنگوش واسه درمان سرماخوردگی، گرفتگی بینی، تقویت سیستم ایمنی بدن، رفع گرفتگی های قاعدگی، سلامت قلب، کاهش خستگی و رفع دندون درد استفاده کنین. این گیاه هم اینکه واسه پیشگیری از افزایش قند خون خوبه.

مرزنگوش خشک شده رو به سوپ، سالاد، اسموتی و دیگه غذاها اضافه کنین.

روش درست کردن چای مرزنگوش :

۱.سه قاشق چایخوری از برگ های مرزنگوش رو درون یه فنجون آب داغ ریخته و بذارین ۵ تا ۱۰ دقیقه دم بکشه.

۲.برگا رو خارج کرده و چای رو بخورین.

مریم گلی

مریم گلی محرک بوده و دارای خاصیت های آنتی بیوتیک، قابض، مقوی و ضد نفخ می باشه که از اون واسه مقاصد دارویی استفاده می کنن. این گیاه پر از روغن های فرار و فلاونوئیدهاه و شامل ترکیبات ضد التهاب، ضد فشار خون و ضد میکروبی می باشه.

مریم گلی می تونه به بهتر شدن خلق و خو کمک کرده و در رفع اضطراب، درمان گلو درد، تقویت سیستم ایمنی، کاهش وزن، کاهش التهاب، بهبود کیفیت خواب، کاهش کلسترول و تنظیم فشار خون اثر داشته باشه.

می تونید گیاه مریم گلی رو به صورت تازه یا خشک شده به غذاهای جور واجور اضافه کنین. هم اینکه چای این گیاه رو روزی ۲ بار بخورین تا از خواص اون بهره مند شید.

روش درست کردن چای مریم گلی :

۱.یه قاشق چایخوری از برگ های تازه یا خشک شده ی مریم گلی رو به یه فنجون آب داغ اضافه کنین

۲.بذارین ۵ دقیقه دم بکشه، بعد برگ ها رو خارج کنین

۳.مقداری عسل و لیمو به چای اضافه کنین تا طعم دلچسب تری پیدا کنه

نکته: مصرف مریم گلی واسه بانوان باردار و شیرده ممنوعه.

نعناع فلفلی

این گیاه پر از منتول بوده و طبیعتی خنک و آرامش بخش داره که جسم و روح رو تحت تاثیر قرار می دهد. نعناع فلفلی شامل خواص آنتی اکسیدانی، ضد اسپاسم، ضد باکتری، ضد قارچ، ضد ویروس و ضد نفخ می باشه.

این گیاه به آرامش سوءهاضمه، درمان سندروم روده تحریک پذیر، نابود کردن گاز شکم و نفخ، رفع اسپاسم عضلانی، درمان حالت تهوع، کاهش وزن، مقابله با استرس، نابود کردن بوی بد دهن، رفع سردرد، درمان میگرن، افزایش بهداشت دهن و پیشگیری از حساسیت ها و مریضی آسم کمک می کنه.

برگ های تازه یا خشک شده ی نعناع فلفلی رو به سالاد، سوپ، اسموتی، آب میوه، سس و… اضافه کنین. هم اینکه می تونید روزی ۲ تا ۳ مرتبه از چای این گیاه لذت ببرین.

روش درست کردن چای نعناع فلفلی :

۱.یه قاشق چایخوری از برگ های تازه نعناع فلفلی رو درون یه ظرف ( شیر داغ کن ) آب داغ بریزین و بگذراید ۱۰ دقیقه دم بکشه

۲.برگا رو خارج کنین

۳.بذارین چای خنک شه و بعد اون رو بخورین

منبع : گیاه یاب

خاصیت شنبلیله خشک شده چیه؟

خواص عصاره و ریشه شیرین بیان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *