معجون خانگی لیمو و سیر برای سلامت قلب

Clear heart blockages with this powerful lemon and garlic mixture

اگه می خواید از سلامت قلب خود مواظبت کنین به شما سبک زندگی سالم رو پیشنهاد میکنیم و البته به کار گیری نوشیدنی سیر و لیمو.

بیماریهای قلبی و عروقی شایع ترین علل مرگ و میر آدما از جمله ایرانیاس، هرساله خیلی از ایرانیان به دلیل مریضی قلب و عروق جون خود رو از دست میدن پس پیشگیری از این مریضی لازمه.

مریضی های قلب طبق تعریف طب سنتی با تعارف و خصوصیات مریضی های قلب در طب جدید خیلی فرق داره . از نظرگاه طب سنتی احساس نشاط و نیرومندی هر فردی با سلامت قلب اون رابطه مستقیم داره چون قلبه که موجب نیرومندی بدن فرد می شه.

علی بهادری متخصص طب سنتی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، گفت:  یکی از بهترین روش ها در درمان مریضی های قلبی تقویت قلبه اما شادی، اندوه و غضب از کلی موارد مؤثر در سلامت و مریضی قلب هستن چون که شادی باعث تقویت قلب شده و  غم، ترس، عصبانیت و خجالت باعث تحلیل نیروی قلب می شه.

ایشون در ضمن گفت: به خاطر همین بیشترین توجه باید به حفظ سلامت قلب و جلوگیری از بروز مریضی باشه و لازمه در صورت بروز مریضی خیلی سریعً واسه درمان اون دست به کار شد.

این متخصص طب سنتی گفت: از راه های پیشگیری در بروز مریضی های قلبی نبود استنشاق بوهای ناخوشایند و در مقابل بوییدن گیاهان و میوه های خوش بو مثل گل سرخ، شکوفه سیب، بیدمشک، ریحان و گلابه.

بهادری خاطر نشون کرد: البته اگر بوییدن این عطرها مناسب با مزاج مریض باشه به تقویت قلب می انجامد.

ایشون اضافه کرد: در مقابل، دوری از عصبانیت، خشم، اندوه، افکار وسواسی، هیجانات یهویی و بیداری دراز مدت، دوری از زیاده روی در فعالیت ها و ورزش های سنگین و رعایت دستورات غذایی از اهمیت خاصی بهره مند هستن.

بهادری درباره درمان گرفتگیهای قلبی اعلام کرد: درای قلبی پاکسازی قلب از مواد زائد بهترین راه تقویت قلبه.

به گفته ایشون تقویت قلب، اصلاح غذا در درمان مریضیهای قلبی مهمه هم اینکه شادی موجب تقویت قلب شده و غم، ترس، عصبانیت موجب ضعف قلب میشه؛ مصرف گلاب، عرق بیدمشک، رب انار، رب سیب، آب سیب، مربای سیب، مربای “به” مقوی قلب هستن.

بهادری گفت: در مقالات جدید آمده که در رژیم غذایی بیماران قلبی کمی زعفران اضافه شه چون که زعفران غذا رو به قلب میرساند و این افراد روزی ۳تا ۴ استکان آب کرفس مصرف کنن.

: غذاهای کارخانهای، غذاهای غلیظ مانند ماکارونی، سالاد الویه، بادمجان، پیتزا مصرف نکنن هم اینکه ورزش سبک داشته باشن و از دم کرده علف “مرغ” استفاده کنن.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: بادرنجبویه، اسطوخودوس، افسنتین و افتیمون از هرکدوم ۲ گرم با لیمو عمانی در قوری دم کرده و مصرف کنن.

بهادری خاطر نشن کرد: مصرف مشکی دانه و عسل مقطع اخلاط غلیظه؛ البته باید توجه کرد که داروهای شیمیایی رو با داروهای گیاهی مشکل داره و باید داروهای گیاهی با کمی فاصله مصرف کنن.

ایشون در ضمن گفت: شربت جلاب واسه بیماران قلبی خوبه طوری که یه کیلو شکر رو با ۳کیلو گلاب روی حرارت ملایم گذاشته تا به قوام برسه و با یه گرم زغفران مخلوط شه و موقع مصرف با آب رقیق کرده و بخورین.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: رژیم سیر و لیمو مقطع اخلاط غلیظه و مواد سوخته رو از بدن خارج میکنه. تعداد ۳۰ حبه سیر رو پوست گرفته همراه با ۵ عدد لیموترش بزرگ یا۱۵ عدد لیمو ترش کوچیک که هسته های اونا رو خارج کردین،در مخلوط کن ریخته شه. پس از اون که همه محتویات در مخلوط کن له شد؛ ۲ لیتر به اون اضافه کرده و مخلوط کنن روی شعله کم بذارین تا جوش بیاد. با اولین جوش، شعله رو خاموش کرده؛ پس از سرد شدن مخلوط، اون رو از صافی رد کنین. مخلوط صاف شده رو داخل یه ظرف شیشه ای بریزین و در یخچال نگهداری کنین.

بهادری گفت: روزی دو بار و هر بار نصف استکان از عصاره رو بعد از غذاهای اصلی مصرف کنن و این عصاره رو به مدت سه هفته مصرف شه، احساس جوونی و سرحالی بعد از سه هفته بدن احساس می شه و آدما به یاد داشته باشن ؛ بعد از مصرف یه دوره سه هفته ای، ۸ روز مصرف دارو رو قطع شه؛ بعد دومین دوره مصرف سه هفته ای رو اجرا کنن. اینطوری یه دوره درمانی، کامل می شه.

به گزارش ایسنا، از دیدگاه طب سنتی قلب به دلیل حساسیت و اهمیت مسئولیتی که برعهده داره خیلی از مریضی هایی که در بقیه اعضا اتفاق می افتند و حتی بهبود می پیدا کنن رو نمی تونه تحمل کنه و روبرو شدن اون با بعضی مریضی ها با فوت فرد برابری می کنه.

عادات و کارای مضر واسه قلب

پاکسازی رگای خونی بدن

آموزش طب سنتی ایسنا سلامت قلب سیر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *