معجون لیمو ترش برای کاهش فشار خون و کلسترول

فشارخون بالا و کلسترول بد تبدیل به عادی ترین مریضی ها شده ان و واسه کنترل و درمان اون ها نیاز به رعایت رژیم غذایی و سبک زندگی سالمه.

امتیازات آبِ لیمو واسه فشار خون چیه؟

همونطور که میدونید لیموی تازه به عنوان یه ماده قوی در دنیای تغذیه شناخته می شه. این میوه خوشمزه می تونه مشکلات زیادی که در سلامت خود دارین رو حل کنه.

بیشتر کارشناسان، لیمو رو یه درمان طبیعی و خونگی می دونن چون به حل مشکلات مختلفی مثل فشار خون بالا کمک می کنه.

مریضی قلبی یکی از اصلی ترین دلیل مرگ و میر در ایالت متحده آمریکا حساب می شه و تعداد بیماران قلبی در ایران هم روز به روز در حال زیاد شدنه. آدمایی که فشار خون بالا دارن باید مراقب این موضوع باشن.

فشار خون بالا می تونه یکی از دلایل دچار شدن به بیماریای قلبی باشه. بخاطر این در این مقاله عزممونو جزم کردیم امتیازات به کار گیری آبِ لیمو واسه فشار خون رو با هم بررسی کنیم.

آب لیمو می تونه به کاهش فشار خون بالا کمک کنه.

لیمو یه تصفیه کننده طبیعیه:

آب لیموی طبیعی پر از ویتامین Pه که می تونه یه ماده مغذی طبیعی باشه. این ویتامین در بیشتر مرکبات پیدا میشه. ویتامین P مسئول کمک به بدن واسه جذب ویتامین C هستش اما در مورد خون نقشای حیاتی دیگری هم اجرا می کنه. ویتامین P باعث بهتر شدن سلامت مویرگا می شه و از خونریزی مویرگی پیشگیری می کنه.

این ویتامین رو میشه در آب و پوست لیمو پیدا کرد. ویتامین P در کنترل خونریزیای شدیدی که در شرایط پزشکی جور واجور روی میده بسیار لازمه.

کارشناسان می گن که این ویتامین از شکنندگی مویرگا هم پیشگیری می کنه.

 آب لیمو پر از مواد مغذیه:

آبِ لیمو مواد مغذی زیادی در خود داره. یکی از این مواد مغذی ویتامین C هستش که بیشتر در میوه هایی مثل مرکبات پیدا میشه. اضافه کردن ویتامین C بیشتر به رژیم غذایی امتیازات بسیار زیادی واسه قلبتون داره.

یکی از تحقیقات منتشر شده  در مجله Science Daily نشون میده دوز روزانه ویتامین C می تونه به طور زیادی فشار خون بالا رو کم کنه.

نیتریک اکسید یه ترکیب طبیعیه که در بدن آدم پیدا میشه و باعث شل شدن رگای خونی می شه. این ماده هم اینکه به بدن کمک می کنه فشار خون رو در حد سالم تری نگه داره. با اینحال استرس و بقیه عوامل می تونه توانایی نیتریک اکسید رو کمتر کنه یا از کارکرد اون جلوگیری کنه.

براساس یکی از تحقیقات انجام شده مصرف ویتامین C به حفظ نیتریک اکسید در سطح سالم کمک می کنه و به این ماده اجازه میده کارکرد طبیعی خود رو داشته باشه.آب لیمو دارای پتاسیم معدنی هم هست.

براساس گفته محققان پتاسیم به همراه سدیم باعث تنظیم فشار خون در حد سالم می شه. تحقیقات انجام شده تایید کردن آدمایی که پتاسیم بیشتری مصرف می کنن فشار خون پایین تری نسبت به آنایی که پتاسیم در بدنشون کمتره دارن.

ماده مغذی دیگری که در آب ِ لیمو پیدا میشه در برگیرنده ویتامین B ، فسفر، پروتئین و کربوهیدرات هاست.

درمان خونگی پیشنهادی:

بیشتر محققان و کارشناسان پیشنهاد می کنن آب لیمو رو به برنامه روتین صبحگاهی خود اضافه کنین. این ماده به انعطاف پذیری مویرگا کمک می کنه.

نوشیدن آب داغ به همراه آب لیمو در صبح می تونه به کاهش فشار خون کمک زیادی بکنه. درمان خونگی دیگری که بوسیله کارشناسان پیشنهاد می شه جوشوندن جو به همراه باترمیلک و اضافه کردن آب لیمو به اون هستش.

اگه این ترکیب به صورت منظم مصرف شه می تونه به کنترل فشار خون بالا کمک کنه. اگه لیمو رو در دمای اتاق نگهداری کنین راحت تر می تونین آب اون رو بگیرین.

قرار دادن این میوه به مدت کوتاهی در مایکرویو می تونه وسیله سریعی واسه آب گیری از اون باشه اما باید مراقب باشین لیمو نجوشه.

چیجوری از بیماریهای قلبی جلوگیری کنیم؟

کلسترول خون چیه؟

کاهش فشار خون کاهش کلسترول

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *