موبایل هوآوی مانع از اصابت گلوله به مردی در آفریقای جنوبی شد

در مورد استواری بالای موبایلای تولیدی بعضی برنده ها از جمله نوکیا و کنترل کردن گلوله به وسیله اونا تا به امروز خبرهای زیادی منتشر شده، حالا اما هوآوی هم اعلام داشته که یکی از تلفنای هوشمند تولیدی اون، فردی رو که در آفریقای جنوبی هدف شلیک گلوله قرار گرفته از خطر مرگ نجات داده. در ادامه این مطلب توجه شما رو به بیانیه خبری رسمی این شرکت در همین رابطه جلب می کنیم.

شرکت هواوی اعلام کرد که تلفن هوشمند P8 lite تازگیا جون یه مرد رو در کیپ تاون آفریقای جنوبی نجات داد.

به گفته سیراج آبراهامز، پدر چهار بچه که در مورد کار و کاسبی خودرو و آی تی فعالیت می کنه و مورد اصابت گلوله قرار گرفت، گلوله به جای برخورد با سینه اش به موبایل هواوی که در جیب پیراهنش قرار داشت خورد. بعد از شلیک گلوله، آبراهامز بدون اینکه بدونه P8 Lite هواوی جانش رو نجات داد، بیهوش شد و بعدا اون از روی پیراهن و موبایل شکسته خود فهمید که چه اتفاقی براش افتاده.

براساس این گزارش، این اولین باری نیس که یه از گوشی موبایل هواوی یه گلوله رو متوقف کرده، قبل از این یه کاربر P7 که در جنگلای استوایی گواتمالا زندگی می کنه و یه محقق از میلوارد برآون کنیا که از تبلت Media Pad هواوی استفاده می کنه هم خبر داده بودن که این اجناس هواوی جانشون رو در مقابل شکلیک گلوله نجات داده.

قبل از این داستانای مشابهی از اجناس برندای دیگه هم گزارش شده بود که این دستگاه ها واسه همه چیز از شکستن گردو تا کنترل گلوله استفاده می شه.

پس از این اتفاقات، رهبران سازنده موبایلای هوشمند شامل هواوی در کنار ارتقای سخت افزاری و نرم افزاری اجناس شون، کیفیت ساخت محصولاتشون رو هم بالا بردن و با تمرکز بیشتری ساخت محصولاتشون رو کنترل کردن. شرکت هواوی سیستم مدیریت کیفیت بدنه رو از تحقیق و پیشرفت تا جفت و جور مواد اولیه و تست دستگاه به طور سخت گیرانه ای اجرا می کنه. این شرکت از یه سیستم ساخت خودکار و هوشمند واسه کیفیت اجناس خود استفاده میکرد تا به استانداردی در سطح جهانی برسه.

زمان بررسی کیفیت کالا هواوی تو یه آزمایشگاه تست اطمینان ، تلفنای همراهش رو در شرایط خیلی سخت مورد آزمایش قرار میده. یکی از این آزمایشا تست اطمینان مکانیکیه که نمونه باید هزار دور تست Drum، ۵۰۰ دور تست پیچ و خم، ۷۰ کیلو فشار و ۲ هزار بار تست استرس نرم افزاری رو تحمل کنه. تست دیگه مقاومت محیطیه که نمونه باید از ۷۲ ساعت در تست اشعه خورشیدی، ۴۸ ساعت تست تغییر دمای گرم و سرد، ۸ ساعت اسپری نمک و تست گرما و لرزش سربلند بیرون بیاد. تست عمر به درد بخور از دیگر پروسهای ساخت اسمارت فونای هواویه که نمونه باید دست کم ۸۰۰ هزار لمس صفحه نمایش، ۲۰۰ هزار لمس کلید، ۵ هزار بار تست وارد کردن هدفون و ۱۰ هزار بار وارد کردن پورت USB رو دووم بیاره.

هواوی هم اینکه تستای جک هدفون، پورت شارژ و اسلات سیم کارت رو هم در پروسهای تولید خود داره که معمولا این تستا در این صنعت انجام نمی شه. هواوی بازم استانداردهایی که از سمت آمریکا، اروپا و ژاپن در مورد تست ایمنی در مقابل اشعه ها رو هم با گواهینامه US FCC دریافت کرده  است. با پروتوکل کنترل کیفیت هواوی به کار و کاسبیای زیادی کمک کرده که از اون جمله میشه به شش نفر از مسافران در میانمار اشاره کرد که هیچ کدوم از اونا نتونستن واسه کمک گرفتن با موبایل خود تماس بگیرن به جز یه تاجر که تلفن هوشمند هواوی داشت.

هواوی کنترل زیادی روی کیفیت ساخت شرکتای سازنده قطعات داره و میلیونا دلار سرمایه  گذاری می کنه تا مشکل محصولاتش به صفر برسه. قبل از این هواوی ۱۰۰ هزار دستگاه از یه مدل رو در روند تولید خارج کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *