پایان نامه در رابطه با : بینامتنی قرآنی و روایی در اشعار سه تن از شاعران شیعی (کمیت بن زید اسدی، عبدی کوفی و دیک الجن الحمصی)

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  بینامتنی قرآنی و روایی در اشعار سه تن از شاعران شیعی (کمیت بن زید اسدی، عبدی کوفی و دیک الجن الحمصی)

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 باختین» می باشد. «تودورف» در رساله­ای کوتاه، به شیوه­ی نظام­دار و دقیق، نظریه­ی ادبی ساختارگرایی را تشریح کرده می باشد. وی یکی از دو نویسنده­ی دانشنامه­ای در باره­ی علم زبان می باشد که ستایش بسیاری از زبان­شناسان را برانگیخته می باشد (ر.ک:همان: 38).

«تزوتان تودورف» از چهره­های شناخته شده­ی نقد نو و مانند کسانی می باشد که با ترجمه­ی متون انتقادی صورت­گرایان روس سبب پیدایش تحوّلات مهمّی در نقد ادبی فرانسه گردید، وی تا به امروز بیش از بیست و پنج جلد کتاب منتشر کرده می باشد که آخرین آن­ها «شگفتی­های استبداد» ابتدای سال(2006م) منتشر گردید. از این نویسنده تنها یک کتاب با نام «باغ ناتمام، میراث بشر­گرایی» به فارسی ترجمه شده می باشد (همان:39).

مانند افرادی که «کریستوا» در ارائه­ی نظریه­ی بینامتنی خود از او تأثیر پذیرفت، زبان­شناسی به نام «فردینان دوسوسور» می باشد. از مهم­ترین دستاوردهای «دوسوسور» در زبان­شناسی و نقد ادبی می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • زبان نظامی از نشانه­هاست که در آن، میان معنی و تصویر صوتی پیوندی مستقر می باشد.
  • نشانه ماهیتی ذهنی دارد و شامل «دوره­ی زبان­­­شناسی عمومی» می­گردد.
  • میان مطالعه در زمان تاریخی و هم­زمانی زبان بایستی تفاوت قائل گردید.
  • گفتار و زبان از یکدیگر متمایزند و گفتار نمود عینی زبان می باشد.
  • زبان ساختار منسجمی از تفاوت­هاست (korosh_safavi.cloob.com).

بینامتنی نتیجه­ی نظریات و افکار گوناگون، با گزینش­های مختلف می باشد که در قالب بعضی از علوم و گرایش­های نقدی مورد مطالعه قرار می­گیرد، در پیدایش بینامتنی، گروه­هایی از قبیل زبان­شناسان، ساختارگرایان، صورتگران و . . . تأثیر قابل ملاحظه­ای داشته­اند (ر.ک: میرزایی، 1388ش، شماره25: 300).

  بینامتنی قرآنی و روایی در اشعار سه تن از شاعران شیعی (کمیت بن زید اسدی، عبدی کوفی و دیک الجن الحمصی) - پایان نامه کارشناسی ارشد

از میان زبان­شناسان «فردینان دوسوسور» که پایه­گذار علم نشانه­شناسی به شمار می­رود، در زمینه­سازی برای پیدایش «روابط بینامتنی» کوشش­های بسیاری کرده می باشد (آلن،1380ش: 12).

 

 

بینامتنی قرآنی و روایی در اشعار سه تن از شاعران شیعی (کمیت بن زید اسدی، عبدی کوفی و دیک الجن الحمصی)

بینامتنی قرآنی و روایی در اشعار سه تن از شاعران شیعی (کمیت بن زید اسدی، عبدی کوفی و دیک الجن الحمصی)

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه:بینامتنی قرآنی و روایی در اشعار سه تن از شاعران شیعی (کمیت بن زید اسدی، عبدی کوفی و دیک الجن الحمصی)

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.