رازهای استفاده از کانسیلر واسه جذاب تر شدن پوست 

الان خانوما و خصوصا دسته ای از اونا که به میانسالی نزدیک می شن بدنبال روشای مختلف واسه زیرسازی آرایش خود و از بین بردن چین و چروکای پوست خود هستن. کانسیلر یکی از این زیرسازهای آرایشیه، اما چند درصد از خانوما نحوه درست استفاده از اونو می دونه؟ در این مقاله با ما همراه باشین تا شما رو با شکلای مختلف کانسیلر و روش درست استفاده از اون آشنا کنیم.

 

کانسیلر چیه؟

کانسیلر کرم پودرهای رنگی به شکل فشرده جامد (پلت)، نیمه جامد(ماتیکی) یا مایع هستن که معمولا زیر پنکیک یا کرم پودر و بعد از کانتورینگ (رفع عیوب صورت و برجسته سازی نواحی خاص مثل گونه) استفاده می شن.

حقیقت اینه که کانسیلرها عموما واسه پوشاندن تیرگی زیر چشم طراحی شدن، اما اگه راه و رسم استفاده ی درست از این وسیله آرایشی رو یاد بگیرین می تونین از اون واسه پوشاندن معایبی مثل جای جوش، جای زخم و هم به عنوان پایه و پایه سایه ی چشم استفاده کنین.

مهم ترین نکته در استفاده از کانسیلر اینه که باید یک درجه از کرم پودر روشن تر باشه تا مشکلات چهره رو بپوشونه درغیر این صورت به جای کاور کردن و پوشانندگی، مشکلات چهره رو بیشتر به رخ میکشن.

اگه هم در استفاده از اون، هدف تون روشن کردن بعضی نواحی صورته و به اصطلاح می خواید پوست تون رو در نواحی مثل بینی و پیشانی «هایلایت» کنین، بسته به روشن یا تیره تر کردن اون ناحیه باید از کانسیلر روشن یا تیره استفاده کنین. معمولا در هایلایت صورت با کانسیلر نواحی زیر چشم و روی بینی رو روشن و نقاطی مثل بالای پیشانی، زیر خط گونه و… رو تیره می کنن.

رنگای مختلف کانسیلر کدوم ان؟

رنگای مختلف کانسیلر هر کدوم واسه پوشاندن لک و نواقص بخشی از صورت و هم شکلای مختلف رنگ پوست در افراد مختلف طراحی شدن. مثلا اونایی که تُن زرد دارن، واسه تموم شکلای مختلف رنگ پوست مناسب ان. یادتون باشه اگه پوست صورت تون روشنه، روشن ترین رنگ رو انتخاب کنین.

کانسیلر زرد: کارکرد کانسیلرهایی با تن زرد واسه پوشاندن تیرگی و سیاهی دور چشم و هم پوشاندن لکا و جای جوشایی که تیره شدن، مناسب ان؛ چون رنگای تیره رو رفع می کنن.

کانسیلر سبز: این رنگ کانسیلر واسه خنثی کردن قرمزی پوست، جای زخم و جوش و جای جوش مناسبه. اگه به شکل مادرزادی در صورت تون دارای لکای قرمز یا ماه گرفتگی هستین، می تونین واسه پوشاندن اونا از رنگ سبز استفاده کنین. دلیل استفاده از رنگ سبز واسه پوشاندن جوشا اینه که جوش معمولا قرمزه و رنگ مکمل قرمز رنگ سبزه و اینطوری رنگ سبز کانسیلر رنگ قرمز جوشا رو می پوشونه. یادتون باشه کانسیلر رو با بِراشی فقط روی جوش بزنین تا از پخش شدن باکتری به دور پوست پیشگیری کنین.

کانسیلر بنفش: این رنگ کانسیلر واسه پوشاندن حالت تورم صورت استفاده می شه. علاوه براین اگه رنگ پوست تون مایل به زرده، واسه پوشاندن نواقص چهره می تونین زیر کرم پودر از کانسیلر بنفش استفاده کنین.

کانسیلر نارنجی: افرادی که پوست سبزه دارن می تونن با کانسیلر نارنجی مواردی مثل جای جوش، زخم و لک رو بپوشونن. از طرف دیگه اگه دور چشمان تون تیره و کبوده، درصورت استفاده از کانسیلر روشن این کبودی بیشتر و به رنگ خاکستری خودش رو نشون می ده. واسه حل این مشکل تنها یک راه حل هست؛ استفاده از کانسیلر نارنجی که رنگ مخالف با کبودی و بنفشیه بهترین انتخابه. در این صورت بعد از محو کردن کانسیلر نارنجی، از یک کانسیلر روشن استفاده کنین و اونو با یک پد یا بِراش محو کنین.

شکلای مختلف مختلف کانسیلر کدوم ان؟

۱. مایع

اگه پوست صورت تون چربه بهتره از کانسیلر مایع استفاده کنین. کانسیلرهای مایع واسه پوست خشک مناسب نیستن. معمولا موندگاری این کانسیلرها بالاست و مدت زمانی زیادی روی پوست می مونن. از طرف دیگه نوع مایع این ماده آرایشی نور رو مشخص می کنه و همین باعث می شه که خطوط ریز و لکهای تیره ی زیر چشم کمتر دیده شن. واسه استفاده از نوع مایع سعی کنین از مدل ماژیکی و ابردار که ابر اون در نوک ماژیک تعبیه شده، استفاده کنین.

۲. ماتیکی

کانسیلرهای ماتیکی یا استیکی مثل رژ لب طراحی شدن و کار کردن با اونا راحته!. نکته ی مهم اینه که این کانسیلرها رو مثل رژلب روی پوست زیر چشم یا روی پوست هر نقطه دیگر نمالید. با استفاده از براش یا پد اونو روی پوست پخش کنین.

۳. مدادی

کارکرد کانسیلرهای مدادی مثل ماتیکیه. این کانسیلرها به خاطر حالت چسبناکی که دارن، دووم و موندگاری بیشتری نسبت به شکلای مختلف ماتیکی یا استیکی دارن.

۴. پودری

کانسیلرهای پودری مثل پودر فشرده هستن و بهتره به خاطر پوشش متوسطی که دارن، با شکلای مختلف مایع یا مدادی ترکیب و استفاده شن.

۵. کرمی

کانسیلرهای کرمی، همونجوریکه از اسم شون پیداست، حالت کرمی دارن و با انگشت هم روی پوست پخش می شن. اگه پوشاندن لکهای سطح پوست در طول روز واسه تون مهمه، بهتره از نوع کرمی استفاده کنین. کانسیلرهای کرمی موندگاری بالایی در طول روز دارن و خشک، پوسته پوسته و چروکیده نمی شن.

چیجوری از کانسیلر بی چروک شدن پوست دور چشم استفاده کنیم؟

مشکل بیشتر خانوما یک یا دو ساعت بعد از استفاده از کانسیلر یا کمی بعد از اون، چروک شدن پوست دور چشم و بریده بریده شدن کانسیلره. اما نگران نباشید، واسه حل این مشکل راه حلای خوبی هست.

  • واسه جلوگیری از چروک شدن پوست دور چشم با کانسیلر از پرایمرهای (محصولی ست نه کرمی و نه مایعه که قبل از شروع آرایش و بعد از زدن کرم پوستی و ضد آفتاب روی پوست استفاده می شن.) مخصوص زیر چشم استفاده کنین که کارکردی مثل پرایمر صورت واسه زیرسازی استفاده از کرم پودر دارن.
  • اگه با مشکل چروک شدن پوست دور چشم روبرو هستین یا حتی اگه پوست دور چشم تون چروک نمی شه یادتون باشه که کرم پودر رو زیر و دور چشم نزنید.
  • کانسیلرهای چرب و غلیظ حتی کوچیک ترین چروکای زیر و دور چشم رو بزرگ تر و عمیق تر از حد عادی نشون میدن.
  • به جای بِراش از انگشت یا اسفنج مرطوب و به شکل ضربه ای واسه محو کردن کانسیلر زیر چشم استفاده کنین.
  • اجازه بدین کانسیلر روی پوست صورت خشک شه. در این فاصله سرتون رو پایین نگه دارین و بالا رو نگاه کنین. اینطوری تموم خطوط چشم باز می شن و کانسیلر روی اونا می خوابد. بعد با اسفنج مرطوب به شکل ضربه ای زیر چشم بزنین. در مرحله بعد، با همون اسفنج مرطوب کمی پودر روی کانسیلر بزنین. این کار رو به شکل ضربه ای بکنین.
  • کانسیلر رو به شکل گرد پایین چشم نکشید. نحوه ی درست استفاده از کانسیلر واسه پوشاندن تیرگی و چروکای دور چشم به این صورته که کانسیلر رو با ترسیم یک مثلث زیر چشم بزنین و با یک بِراش اونو در نواحی دور پوست چشم محو کنین.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *