آموزش بهینه سازی متن برای تبلیغات کلیکی گوگل

آموزش بهینه سازی متن واسه تبلیغات کلیکی گوگل

تبلیغات اینترنتی

آموزش بهینه سازی متن واسه تبلیغات کلیکی گوگل

۱۳ آبان ۱۳۹۵

تبلیغات کلیکی گوگل جزء بهترین و پر بازده ترین روشای تبلیغات اینترنتیه. اما به کار گیری متنایی که بهینه سازی نشده باشن میتونه به کارکرد تبلیغات شما ضربه وارد کرده و باعث هدر رفتن هزینه شما شه.

وقتی که یه کاربر، کلید واژه مرتبطی با موضوع سایت شما (و البته تبلیغات شما در گوگل) رو جستجو میکنه، در اولین نگاه یه بر انداز کلی از تبلیغات شما می کنه. حال اینکه این کاربر روی تبلیغ شما کلیک کنه یا خیر بستگی به اندازه جذب شدن کاربر به محتوای تبلیغ شما داره.

با بهینه سازی متنا واسه تبلیغات کلیکی گوگل می تونین اندازه کلیکای بسیار بیشتر و با کیفیت تری دریافت کرده و در نتیجه سود بیشتری واسه خود رقم بزنین.

از اونجایی که متن در تبلیغات کلیکی گوگل تنها چیزیه که کاربر جستجو کننده مشاهده می کنه، باید تا حد ممکن با بهینه سازی این متنا توجه کاربر رو به تبلیغات جلب کرد تا از بین شما و رقبای تبلیغ دهنده، روی سایت شما کلیک کنه.

بهینه سازی متن واسه تبلیغات کلیکی گوگل چند نکته مثبت به دنبال داره:

 • افزایش تعداد کلیکا روی تبلیغات شما
 • امتیاز کیفی تبلیغات گوگل که در آخر باعث کاهش هزینه شما می شه.
 • هزینه کمتر به ازای هر کلیکی که به مشتری تبدیل شده

از نکات بسیار مهمی که هنگام نوشتن متن تبلیغات کلیکی باید در نظر داشت، اینه که متن نوشته شده به موارد زیر رابطه زیادی داشته باشه:

 • به محصول و یا خدمات شما
 • به قصد و منظور جستجوگر (که معمولا میشه از عبارتای جستجو شده به اون فهمید)
 • به صفحه فرود تبلیغات کلیکی شما

آسونترین حالت ممکن واسه تبلیغات کلیکی گوگل به شکل زیر هستش:

simple-ppc-ads

همونطور که می بینین، این مدل ساده از تبلیغات دارای یه تیتر، یه نشانی و یه خط توضیحاته. نوشتن تبلیغی چشم گیر که بتونه در نگاه اول همه توجه کاربر رو به خود جلب کنه از مهمترین فاکتورهای موفقیت یه کمپین تبلیغات کلیکیه. شما در این چند خط خیلی کوتاه باید به معرفی خدمات خود بپردازید. نوشتن توضیح و معرفی خدمات تو یه برگه کار سختی نیس، اما نوشتن اون در ۳ خط طوری که همه حولوحوش و قسمتای مهم رو شامل شه یقیناً کار سختی هستش.

مثلا، در نمونه تبلیغ فوق المانایی که می بینین شامل معرفی خدمات، هزینه ها، نشانی سایت و توضیحاتی که شامل کلید واژه مد نظره، هستش.

متون تبلیغات کلیکی باید دارای شرایط زیر باشن:

 • شامل کلید واژه (دست کم یه بار) باشن.
 • ذکر تفاوتاتون و اینکه به چه دلیل کاربر باید روی این لینک کلیک کنه.
 • ذکر هدف از کلیک روی تبلیغ و اینکه کاربر در آخر به چی می رسه.

گوگل وسیله بسیار زیادی رو در اختیار تبلیغ دهندگان قرار داده که توسط این وسیله ها میتونن اندازه بهینه بودن متن تبلیغات خود رو بررسی کنن. مثلا، شما می تونین از Ad Extensions استفاده کنین تا تعداد لینکای بیشتری رو تو یه تبلیغ به کاربر نمایش بدین. هم اینکه می تونین در تبلیغ خود، اطلاعات بیشتری رو نشون داده و یا از کاربر بخواین، مثلا:

 • محل شرکت و اطلاعات تماس با شما، مانند نشانی شرکت و یا شماره تلفن اون.
 • عکسایی از خدمات و یا اجناس شما، مانند عکس از کالایی که قصد فروش اونو دارین.
 • فیلد وارد کردن ایمیل، واسه درخواست و جمع آوری ایمیل جستجوگر از همون صفحه گوگل، بدون وارد شدن به صفحه شما.

اهمیت بهینه سازی متن واسه تبلیغات کلیکی گوگل

شرکتای بزرگی که دائم مبالغ زیادی رو صرف تبلیغات در گوگل می کنن همیشه به دنبال بهینه سازی تبلیغات خود هستن. اونا پس از هر بار اجرای کمپینای تبلیغاتی خود، به بررسی و بررسی اندازه کلیکا و اندازه تبدیل تبلیغات می پردازن و تلاش می کنن واسه کمپین بعدی خود، عملیات بهینه سازی رو بکنن.

چون به هر اندازه که تبلیغات بهینه شده باشه، به همون اندازه هزینه ای که تبلیغ دهنده باید واسه دریافت کلیک پرداخت کنه کمتر هستش و طبیعتاً بازدهی و سودی که از تبلیغات خود داره به مراتب بیشتر از حالتیه که این متنا بهینه سازی نشده باشه.

پس با بهینه سازی تبلیغات خود می تونین هزینه های تبلیغات رو کاهش داده، CTR رو زیاد کرده و در آخر امتیاز کیفیت تبلیغ (Quality Score) خود رو به حد بالاتری برسونین. این نکته رو دوباره یادآوری میکنیم که به هر اندازه امتیاز کیفیت تبلیغ (Quality Score) بالا باشه، به همون اندازه هزینه ای که واسه هر کلیک پرداخت میکنین کمتر هستش و در آخر تبلیغات بازدهی بهتری واسه شما داره.

جمع بندی

تبلیغات در گوگل همونطور که ذکر شد از پر بازده ترین روشای تبلیغاتیه. اما اگه به درستی انجام نشه ممکنه باعث هدر رفتن پول و هزینه شما شه.

یکی از خدمات رسانه تجارت نوین، تبلیغات در گوگله. باید خاطر نشون کنیم که در صورت همکاری با تیم حرفه ای تبلیغات گوگل نوین، تبلیغات شما به رایگان تا بیشترین حد حالت ممکن بهینه سازی می شه تا نه فقط هزینه ای کمتر واسه هر کلیک پرداخت کنین، بلکه بازدهی خیلی بیشتری از تبلیغات خود داشته باشین.

نوین تبلیغات در گوگل رو با کمترین هزینه و بهترین کیفیت واسه شما انجام میده.

موضوعات در رابطه تبلیغات اینترنتیآموزش تبلیغات در گوگل

در بحث دور و بر این مقاله شرکت کنین! ارسال دیدگاه

نیاز به مشاوره بیشتر دارین؟ واسه صحبت با کارشناسان نوین تماس بگیرین.

۰۲۱-۶۳۴۰۴ ۵ دقیقه رایگان

مصطفی صفریان

مصطفی صفریان هستم. فعالیت حرفه ای در مورد دیجیتال مارکتینگ رو در سال ۱۳۸۵ با طراحی سایت شروع کردم و در مورد مدیریت سرور و هاستینگ، سئو سایت و تبلیغات اینترنتی تخصص دارم.
پیشنهاد میکنیم این مقالات رو هم بخونین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *