مدیر عامل بعدی رایتل کیست؟

با رفتن «مجید صدری» از رایتل و نشستن اون روی صندلی ریاست شرکت مخابرات ایران، شرکت رایتل به عنوان اپراتور سوم به وسیله یه شورای هماهنگی مدیریت می شه. سرمایه گذاران و مسولان این شرکت در حال شناسایی و رصد کردن گزینه های احتمالی مدیریت جدید هستن و تا به امروز براساس شایعات شنیده شده به سه گزینه احتمالی دست یافته ان.

«عباس کاظمی»، «حسین خبره» و «مجتبی جعفری» واسه نشستن بر کرسی مدیرعاملی رایتل بازم منتظر تصمیم پایانی مدیرعامل و هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) هستن.

عباس کاظمی با مدرک دکترای مدیریت هدف دار، مدیرعامل شرکت مدیریت صنایع نوین تامین (یکی از هلدینگای شستا یا همون سازمان تامین اجتماعی) است. شرکت مدیریت صنایع نوین که به اون شمص هم می گن از سال ۱۳۸۵ تاسیس شده و در چهار بخش فناوری اطلاعات (IT)، فناوری ارتباطات (CT)، نانوتکنولوژی (NANO) و بخش بایوتکنولوژی فعالیت می کنه. شرکتی که در طول یازده سال فعالیت خود سه سال متوقف شده (حد فاصل ۹۰ تا ۹۳) ولی امروزه جزو شرکتای مهم شستا هستش.

کاظمی بارها در طول مصاحبه های خود اقرار داشته که میشه بدون کمک خارجی در مورد IT پیش رفت و به نظر می رسه جزو افرادیست که تمایل زیادی به تولیدات و نیروی کار داخل کشور داره.

photo_2018-01-27_10-57-39

از اون سو حسین خبره، معاون برنامه ریزی راهبردی رایتل کاندیدای دیگه ایه که کلی فعالیتای ایشون در خط سیر فعالیت رایتل تا الان می گذره. اون از جمله افرادیست که در اراده کردن و اتخاذ سیاستای رایتل رو در طول این چند سال نقش مهمی داشته و احتمال میره صندلی مدیریت رو در اختیار بگیره.

از طرف دیگه مجتبی جعفری با مدرک کارشناسی ارشد کامپیوتر خود، تنها فرد خارج از بدنه سازمان تامین اجتماعی این لیست احتمالی هستش. اون الان قائم مقام دبیر شورایعالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشوره و قبل از سمتای فعلی خود در منصبای دولتی زیادی فعالیت کرده.

جعفری در سالای گذشته در نقشای رئیس مرکز فناوری اطلاعات ریاست جمهوری، دبیر شورای عالی امنیت فضای رد و بدل کردن اطلاعات، رئیس پژوهشگاه امنیت پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات خدمت رسانی کرده و تازگیا فعالیت خاصی در نوشته شدن سند دولت الکترونیک داشته.

نکته خیلی مهم اینست که جعفری سابقه کار در اپراتورهای کشور رو هم داشته و الان عضو هیات رئیسه همراه اول (نایب رئیس هیئت مدیره) است. این ویژگی می تونه برگ برنده ای واسه اون در بین سه کاندیدای احتمالی باشه.

گفتنیست شایعات ضعیفی هم دور و بر «رضا طالبی» معاون فنی الان رایتل شنیده شده که با گذشت چند روز کمی رنگ باخته ان و به نظر می رسه کرسی ریاست رایتل به یکی از این سه فرد معرفی شده می رسه.

رایتل در چند سال گذشته در جذب رقم بالایی از کاربران موبایل کارکرد خیلی تاثیرگذاری نداشته. بیشترین دوره جذب کاربر در رایتل مربوط به زمان انحصار دراز مدت ۳G در دولت دهم می شه اما در سال ۹۳ پس از اینکه همراه اول و ایرانسل در آخر موفق شدن مجوزهای لازم رو به دست بیارن تا فناوری ۳G و ۴G رو در اختیار کاربران بذارن، رایتل مزیت رقابتی دیگری ارائه نداده.

حتی تا قبل از همکاری گذشته رایتل با همراه اول، این اپراتور نسل چهارم شبکه موبایل رو هم به شکل گسترده در کشور ارائه نمی داد. حالا هم رایتل بازم تلاش می کنه تا با بسته های اینترنت جور واجور کاربران رو به سمت خدمات خود جلب کنه و باید دید مدیر عامل جدید، چه برنامه ای واسه خارج کردن اون از وضعیت فعلی داره.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *