مزایای رابطه جنسی زناشویی

اگه فکر میکنین که تنها خاصیت رابطه جنسی رفع غریزه جنسی انسانه پس فکرتون صد درصد از بیخ و بن غلطه، رابطه جنسی سالم فواید بسیاری واسه سلامت آدم داره که در ادامه به بررسی اونا می پردازیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت مردمون؛ استرس دارین؟ واسه خوابیدن دچار مشکل هستین؟ به نظر می رسه خیلی از مشکلات فقط با داشتن رابطه جنسی منظم برطرف می شه. در زیر به ۱۲ دلیلی می پردازیم که به شما ثابت می کنه به چه دلیل باید هر شب با همسرتون نزدیکی داشته باشین.

 1. رابطه جنسی و کاهش استرس.

اگه روز سخت و طولانی سر کار داشتین یا همین طوری کمی احساس استرس می کنین، رابطه جنسی به شما کمک می کنه کمی ریلکس شید و سطح استرس تون رو پایین بیارین. بدن در طول رابطه جنسی دوپامین، اندورفین و اکسی توسین ترشح می کنه که همه این هورمونا در کنار هم به نابود کردن استرس و بالا بردن سطح شادی طبیعی کمک می کنن.

 1. رابطه جنسی ورزشی لذت بخشه.

خیلی از ما با شنیدن کلمه «ورزش» دچار وحشت میشیم، البته نه اگه این ورزش شامل رابطه جنسی باشه. در طول رابطه جنسی، بدن مداوماً تغییرات فیزیولوژیکی رو تجربه می کنه که مثل یه برنامه ورزشه.

سرعت تنفس بالا میره که این موجب کالری سوزی می شه. این یعنی اگه فقط سه بار در هفته با همسرتون رابطه جنسی داشته باشین، می تونین در سال چیزی حدود ۷۵۰۰ کالری بسوزونین. این درست مثل ۱۲۰ کیلومتر دویدنه.

 1. رابطه جنسی به ارتقای سیستم ایمنی بدنتون کمک می کنه.

محققان دانشگاه ویلکس در پنسیلوانیا فهمیدن که دانشجویانی که دست کم دو مرتبه در هفته با همسرشون رابطه جنسی داشتن، درمقایسه با اونایی که اصلاً رابطه جنسی نداشتن، سطح بالاتری از پادتن در بدنشون وجود داشت.

در طول رابطه حنسی، آنتی ژنایی مثل ایمونوگلوبولین A در بدن ترشح می شه که ثابت شده با سرماخوردگی و حتی آنفولانزا مقابله می کنه. یه خبر خوب دیگه اینکه، هرچه رابطه جنسی بیشتری داشته باشین، آنتی ژن بیشتری در بدنتون ترشح شده و سالم تر هستین!

 1. رابطه جنسی فشارخونتون رو پایین می آورد.

بعضی از شکلای جور واجور فعالیتای فیزیکی، حتی اگه کوتاه باشه، تاثیر فوق العاده ای بر فشارخون داره. در تحقیقی که در دانشگاه پیسلی انجام شد، مشخص شد که رابطه جنسی فشارخون دیاستولی (عدد پایینی فشارخون) رو کم می کنه.

 1. رابطه جنسی کمک می کنه قلبی سالم داشته باشین.

وقتی بدن کالری می سوزوند، قلب هم تقویت می شه. محققان موسسه تحقیقاتی نیوانگلند فهمیدن که اگه مردها به صورت منظم با همسرشون رابطه جنسی داشته باشن، تا ۴۵٪ کمتر به مریضیای قلبی-عروقی دچار می شن.

 1. رابطه جنسی به آرامش درد کمک می کنه.

اگه درد یا میگرن دارین، رابطه جنسی براتون بسیار بهتر از مسکن عمل می کنه. دکتر جورج ارلیچ متخصص آرتروز در تحقیق خود فهمیده که مریضایی که با همسرشون رابطه جنسی منظم داشتن درد بسیار کمتری رو نسبت به اونایی که رابطه جنسی نداشتن، احساس می کردن.

 1. رابطه جنسی باعث می شه عادت ماهیانه ای منظم داشته باشین.

اگه عادت ماهیانه تون کمی نامنظمه، می تونه بخاطر سبک زندگی استرس زایتون باشه. همونطور که قبلاً ذکر شد، رابطه جنسی استرس رو کم می کنه و این می تونه بر منظم شدن قاعدگی تون هم تاثیر مثبت داشته باشه.

 1. رابطه جنسی عضلات لگنتون رو قوی می کنه.

رابطه جنسی علاوه بر عضلات روی پا، کمر و شکم روی عضلات لگنتون هم کار می کنه. به نظرتون راه بهتری واسه عضله سازی هم هست؟ با ساختن عضلات لگنی قوی تر می تونین ارگاسم بسیار بهتری هم در طول رابطه جنسی تجربه کنین.

واسه خانوما داشتن عضلات قوی لگن علاوه بر کمک به بهتر شدن علائم بی اختیاری ادرار، حساسیت در طول عمل جنسی رو هم زیاد می کنه و کمک می کنه ارگاسمای قوی تری داشته باشین. واسه مردان هم تمرینات عضلات لگن خاصره می تونه جلو مشکلاتی مثل مشکل انزال و بی اختیاری ادرار رو بگیره.

 1. رابطه جنسی احتمال سرطان رو پایین می آورد.

رابطه جنسی منظم مخصوصا واسه مردان احتمال دچار شدن به سرطان رو کم می کنه. تو یه تحقیق استرالیایی، مشخص شده که مردهایی که دست کم ۲۱ مرتبه در ماه انزال داشتن، کمتر دچار سرطان پروستات شدن.

 1. رابطه جنسی خوابتون رو بهتر کنه.

رابطه جنسی هم درست مثل ورزش ضربان قلب شما رو بالا می بره و این منتهی به ریلکس شدن بدن می شه. علاوه بر این، می گن انزال مرد موجب بیحالی می شه که خوابیدن بعد از عمل جنسی رو بسیار راحت تر می کنه.

بعد از ارگاسم هورمون پرولاکتین ترشح می شه که مسئول حس ریلکسی و خواب آلودگی بعد از رابطه جنسیه.

 1. رابطه جنسی باعث می شه ۱۰ سال جوانتر به نظر برسین.

داشتن رابطه جنسی با همسرتون سه مرتبه در هفته باعث می شه دست کم ۱۰ سال جوانتر از سنتون به نظر برسین! دیوید ویکس، محقق و متخصص مغز و اعصاب اسکاتلندی در کتاب خود می نویسه، «داشتن رابطه جنسی خوب واقعاً براتون خوبه!»

 1. رابطه جنسی طول عمرتون رو زیاد می کنه.

جمع همه این فواید فوق العاده ای که رابطه جنسی منظم می تونه بر جسم و ذهن داشته باشه اینه که سالها به طول عمر شما اضافه کنه. درواقع، تحقیقی که در ژورنال پزشکی بریتانیا به چاپ رسید، مشخص کرد که شرکت کننده های مردی که رابطه جنسی منظم داشتن، دوبرابر اونایی که هیچوقت رابطه جنسی نداشتن، عمر کردن.

خوب همینطور که می ببینن داشتن رابطه جنسی منظم نه فقط هیچ عیبی نداره، بلکه فواید بسیاد زیادی واسه سلامت جسمی و روحی تون داره. پس تلاش کنین هر روز با همسرتون رابطه جنسی داشته باشین!

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

زناشویی مردمون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *