مزایا و معایب قرص های لاغری و ورزش

حفظ بدنی سالم و قوی، به کار و نظم و انضباط زیادی نیاز داره. شما باید یه رژیم غذایی سالم داشته باشین و چند بار در هفته ورزش کنین. اما بعضی از افراد بهتر می دونن که به جای ورزش، از قرصای رژیمی استفاده کنن.اما با در نظر گرفتن همه چیز، کدوم یکی از اون ها بیشتر به کاهش وزن کمک می کنن؟

امتیازات و مشکلات ورزش منظم

آدما از ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد ورزش می کردن. بقراط (دکتر یونانی) از تناسب اندام به عنوان کلید داشتن یه بدن سالم یاد کرده. اما به چه دلیل باید ورزش کنین؟

امتیازات ورزش منظم

قلب رو قوی نگه می داره

ورزش منظم، عضلات رو قوی و محکم می کنه. قلب،یه عضله س. سالم نگهداشتن قلب لازمه یه ورزش مناسبه. ورزش منظم خطر دچار شدن به بیماریهای قلبی عروقی رو کاهش می دهد. هم اینکه، گردش خون رو بهبود می بخشه و استرس رو برطرف می کنه.

هم ذهن و هم بدن رو تقویت می کنه

ورزش کردن فقط واسه بدن به درد بخور نیس بلکه ذهن رو هم آروم و حواس جمع نگه می داره. ورزش باعث ترشح هورمون های شادی می شه. این هورمون ها استرس و اضطراب رو کاهش میدن. هم اینکه، ورزش خطر دچار شدن به افسردگی و بقیه مشکلات روانی رو هم کاهش می دهد.

وزن رو پایین نگه می داره

هیچی به اندازه ورزش واسه لاغر کردن بدن به درد بخور نیس. ورزش چربی ذخیره شده در بدن رو کاهش می دهد. چربی ذخیره شده فضای بیشتری نسبت به عضلات خالص می گیرد. لاغری زیاد، برابر سالم بودن نیس. اگه چربی بدن تون رو پایین نیاوید سالم تر از یه فرد چاق نیستین.

مشکلات ورزش منظم

کشیدگی عضلانی

زیاده روی در هر چیز خوبی واسه سلامتی به درد بخور نیس و ورزش هم از این قانون مستثنی نمی باشه .ورزش زیادتر از اندازه می تونه باعث کشیدگی عضلانی شه به خصوص اگه خودتون رو قبل از ورزش گرم نکرده باشین. هم اینکه، می تونه باعث صدمه و درد مفاصل هم شه. راه حل اینه که به عضلات و مفاصل تون زیادتر از اندازه فشار نیارین.

امتیازات و مشکلات قرصای لاغری و رژیمی

در حالیکه هیچ قرص جادویی وجود نداره که وزن شما رو کم کنه اما این مسأله، مانع فروش قرص های رژیمی بوسیله تولیدکنندگان نمی شه. بعضی از اون ها از مواد مصنوعی ساخته شده ان و بقیه ادعا می کنن که ۱۰۰ درصد طبیعی هستن. بیشتر قرصای رژیمی مشکلات جانبی آزاردهنده ای مانند تپش قلب، اسهال یا خشکی دهن دارن.

امتیازات قرصای رژمی

کاهش وزن آسون

کاهش وزن شما تو یه بطری قرص خلاصه می شه. اصلا مجبور نیستین ورزش کنین. بعضی قرص های رژیمی ادعا می کنن که شما می تونید حتی درخواب چند کیلوگرم وزن از دست بدید.

احتیاجی به برنامه غذایی نیس

بیشتر قرص های رژیمی، یه چیز رو وعده میدن: کاهش وزن مؤثر بدون برنامه غذایی. به طور خلاصه یعنی شما بدون توجه به چیزی که می خورید، وزن کم می کنین. هم اینکه، بعضی قرص های رژیمی با ویتامین ها یا مواد معدنی غنی شده ان تا ارزش غذایی شون زیاد شه.

مشکلات قرصای لاغری

مشکلات جانبی

بیشتر آدمایی که از قرص های رژیمی استفاده می کنن از مشکلات جانبی مختلفی شاکی هستن. این مشکلات جانبی شامل لرزش ناچیز تا خستگی طولانی می باشه. بعضی ها می گن که این مشکلات جانبی، خود بخود برطرف می شن اما بعضی افراد، مصرف قرص های رژیمی رو قطع می کنن چون این مشکلات جانبی بر فعالیت های روزانه ی اون ها اثر می گذارد.

نگرانی های جدی سلامتی

بیشتر پزشکان قرص های رژیمی رو پیشنهاد نمی کنن به خصوص واسه آدمایی که مریضی قلبی دارن. قرصای رژیمی در بعضی موارد باعث حمله قلبی یا مشکل کلیه می شن.

مواد شیمیایی خطرناک

چیزی که روی برچسب می خونید رو باور نکنین. بعضی از مارک های قرصای رژیمی ادعا می کنن که از مواد تشکیل دهنده ۱۰۰ درصد طبیعی استفاده می کنن یا به عنوان قرص های بدون آسیب جانبی فروخته می شن اما این جوری نیس. بهتره قبل از خرید قرص های رژیمی، اول تحقیق کنین.

با این اوصاف، کدوم یکی واسه شما بهتره؟

جواب این سوال به هدف تون بستگی داره. اگه می خواهید به سالم ترین روش ممکن وزن کم کنین، به طور منظم ورزش کنین. اگه وقت ورزش کردن ندارین، به جای اون قرص های رژیمی استفاده کنین. اگه نگران سلامتی تون هستین یا نمی خواهید با مشکلات جانبی بد روبرو شید، انتخاب روشنه. ورزش همیشه بهتر از هر قرص رژیمیه.

بهترین غذاها واسه تقویت و زیبایی موی سر

راه درمان کشیدگی عضله همسترینگ چیه؟

دارو مجله تناسب اندام کاهش وزن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *