مضرات مصرف قند

قندsugar

حتماً بارها در مورد خطرناک بودن مصرف زیاد قند شنیده اید؟ حقیقت هم همینه و واقعاً مصرف زیاد قند سلامت شما رو به خطر میندازه.

قند بسیار شیرین و خوشمزه س، اما مثل بیشتر خوردنی های خوشمزه سالم نیس. با این حال مصرف جهانی قند و شکر به صورت زیادی رو به زیاد شدنه. چند واقعیت درباره قند که دوست نداریم بدونیم!

قند چاق کننده س

قند دو تا پنج برابر بیشتر از نشاسته در بدن چربی تولید می کنه. یعنی ما با خوردن قند دقیقاً سلول های چربی رو تقویت می کنیم. علاوه بر اون، فروکتوز وارد چرخه متابولیسم در کبد شده و احتمال ایجاد چربی کبد رو افزایش می دهد. در آخر قند باعث مقاومت به انسولین و بروز دیابت نوع ۲ می شه.

قند می تونه اعتیادآور باشه

مغز آدمایی که اضافه وزن دارن در برابر قند مانند الکل و دیگر مواد اعتیاد آور عکس العمل نشون می دهد. خودتون آزمایش کنین: واسه ده روز از مصرف نوشیدنی ها و خوردنی های دارای قند دوری کنین. اگه پس از یک تا دو روز دچار سردردی و کج خلقی شدید یا اشتهای تون به خوردنی ها و نوشیدنی های شیرین زیاد شد، این نشون می دهد که به قند معتاد هستین.

قند فلورای روده رو نابود می کنه

فلورای روده به روده در عمل هضم غذا کمک کرده و جهاز هاضمه رو در مقابل باکتری های مضر حفاظت می کنه. به هر اندازه که قند زیاد به روده ها برسه، به همون اندازه باکتری های مضر در روده بیشتر می شن. قارچ ها و انگل ها عاشق قند هستن. قند هم اینکه موجب بروز نفخ، یبوست و اسهال می شه.

قند سیستم ایمنی بدن رو ضعیف می کنه

خوردن زیاد قند سیستم ایمنی بدن رو در مقابله با عوامل مریضی زا ضعیف می کنه. کمی بعد از مصرف قند، سیستم ایمنی بدن ۴۰ درصد ضعیف می شه. گذشته از این، قند ویتامین C رو از بدن می گیرد؛ ویتامینی که گلبول های سفید خون واسه مقابله با باکتری ها به اون نیاز دارن. قند هم اینکه احتمال بروز عفونت رو در بدن زیاد می کنه.

قند خطر دچار شدن به سرطان رو بالا می برد

سلول های توموری واسه فراوونی به قند زیادی نیاز دارن. یه تیم بین المللی محققان در دانشگاه پزشکی هاروارد تحت نظارت پروفسور لوئیس کنتلی مشغول تحقیق در این زمینه س که قند چه نقشی در شکل گیری سلول های سرطانی داره. کنتلی احتمال می دهد که در بسیاری موارد، استفاده زیاد قند باعث سرطان می شه. اون پیشنهاد می کنه که مصرف قند و شکر تا حد ممکن کم شه.

قند باعث پیری زودرس می شه

دلیل این که قند باعث پیری زودرس می شه، در گلیکاسیون یا عکس العمل غیرآنزیمی قندها با پروتئین ها نهفتهه. نتیجه اینکه مولکول های قند به رشته های کلاژن (فراوانترین پروتئین بدن) می چسبند و موجب سفت شدن بافت این رشته ها می شن. اینطوری رشته های کلاژن توانایی ارتجاعی خود رو از دست میدن. این وضعیت موجب می شه تا انتقال مواد سمی با مشکل انجام گیرد و پیر شدن سلول ها سرعت بیشتری یابد.

قند آدم رو تهاجمی می کنه

اون هایی که بیشتر از اندازه شکر و قند مصرف می کنن، گرایش زیادی به رفتارای تهاجمی دارن. مشخص شده که قند در بروز مشکل کم توجهی− بیش فعالی (ADHD) در کودکان هم تاثیر داره. اگر مصرف قند و شکر در کودکان بالا باشه، اونا با مشکل نبود تمرکز روبرو می شن.

قند خطر دچار شدن به فراموشی رو هم بالا می برد

تحقیقات نشون میدن که استفاده زیاد قند و شکر خطر دچار شدن به فراموشی رو هم افزایش می دهد. یه تحقیق در سال ۲۰۱۳ نشون داد که مقاومت به انسولین و بالا بودن قند خون (مشکلات جانبی عادی دیابت) رابطه مستقیمی با افزایش خطر دچار شدن به مریضی های عصبی از جمله فراموشی داره.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *