نظافت اصولی با دستگاه های حرفه ای نظافت صنعتی

 

امروزه اهمیت در حوزه بهداشت در تمامی محیط ها دوچندان شده است. بهداشت نه تنها در خانه بلکه در محیط های کار، مکان های عمومی، مجتمع های تجاری، مراکز بهداشتی و بیمارستان ها و حتی نواحی صنعتی به شکلی خاص رعایت می شود. دستگاه ها و ابزار نظافتی مختلفی برای حفظ بهداشت و سلامت وجود دارد اما باید توجه داشت که هر محیط باید با روشی خاص و ابزاری ویژه نظافت شود تا بتوان به کیفیت بالای بهداشت رسید. در ادامه سه دستگاه نظافت صنعتی که می تواند برای محیط های پر رفت و آمد و بزرگ مانند مجتمع های تجاری، فرودگاه ها، پایانه ها و… بسیار کاربردی باشد معرفی شده اند.

دستگاه اسکرابر صنعتی

دستگاه اسکرابر صنعتی از جمله دستگاه های نظافتی پر کاربرد برای شستشوی سطوح کف می باشد. دستگاه کفشوی از بخش های مختلفی از جمله سیستم برس زنی ، مکش و مخازن آب جداگانه برای جمع آوری و حمل آب کثیف و تمیز تشکیل شده است. اسکرابر به سادگی قابل هدایت و کنترل بوده و کاربر آن دشواری چندانی برای نظافت سطوح کف با استفاده از این دستگاه نظافتی ندارد. همچنین دستگاه اسکرابر صنعتی بصورت دستی و خودرویی قابل هدایت است که مدل های خودرویی یا سرنشین دار با کاربری به مراتب آسان تری محیط ها شستشو و نظافت می نمایند. مدل های دستگاه اسکرابر دستی برای تامین منبع تغذیه از باتری یا جریان مستقیم برق بهره می برند و مدل های خودرویی اسکرابر صنعتی از باتری یا در بعضی مدل های محدود از سوخت فسیلی استفاده می کنند.

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی برای جمع آوری آلودگی ها و نظافت صنعتی در طیف گسترده ای از کارخانجات و صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه از نظر عملکرد تفاوت چندانی با مدل های خانگی ندارد اما ساختار، کارایی و تنوع جاروبرقی صنعتی متفاوت است. قیمت جاروبرقی صنعتی نیز تحت تاثیر ساختار صنعتی تر و پیشرفته تر این دستگاه و مشخصه های دیگر بیشتر از جاروی خانگی و تجاری می باشد. توانایی مکش همزمان مایعات و جامدات، مکش آلودگی های روغنی، جمع آوری ذرات و گرد و غبار انفجاری، مکش پلیسه و روغن با امکان جداسازی و انتقال مواد تنها بخشی از قابلیت های مدل های متنوع دستگاه های جاروبرقی صنعتی به شمار می آیند. یک جاروی صنعتی کارآمد بایستی دارای سیستم فیلتراسیون قدرتمند همراه با بخش نظافت فیلتر، بدنه محکم و مقاوم و موتور قدرتمند و در برخی کاربرد ها موتور دائم کار داشته باشد. پمپ مکش کارآمد برای ایجاد خلا نسبی مناسب در مخزن، ویژگی دیگر یک جاروی صنعتی کارآمد است. قیمت جاروبرقی صنعتی بستگی به مدل انتخابی دارد و هریک از آن ها با توجه به قابلیت خاصی که دارند دارای قیمت متفاوتی هستند. قیمت جاروبرقی صنعتی معمولا بسیار بیشتر از جاروبرقی خانگی می باشد بنابراین مقایسه این دو مورد به هیچ عنوان صحیح نیست.

دستگاه پله برقی شوی

نظافت و شستشوی پله برقی بخش مهمی از فرآیند نظافت در یک مرکز خرید، پاساژ، فروگاه و … می باشد. زمانی که سطح پله برقی نظافت نشود، این آلودگی ها به سایر بخش های مجموعه انتقال پیدا می کنند. استفاده از دستگاه پله برقی شوی یک راهکار آسان و ایمن جهت شستشوی پله برقی با حداقل زحمت است. این دستگاه با استفاده از برس های شستشو بدون نیاز به جابجایی سطح تمامی پله های دستگاه پله برقی را تمیز می کند. برس های غلطکی دستگاه پله برقی شوی کارایی بالای پله برقی شوی را تضمین نموده و باعث کاشه چشمگیر زمان نظافت می شود. برخی مدل های دستگاه پله برقی شوی نیز از قابلیت شستشوی پله برقی بدون نیاز به کاربر و بصورت نیمه اتوماتیک برخوردار هستند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *